19.9 C
Скопје
17:14 - 18 мај, 2022

Ознака : студ

Ви Препорачуваме Лајфстајл Секојдневие Слајдер

СЛАВЧО ПОПОСКИ ПРОГНОЗИРА: Еве кога ќе се ратисаме од студот!

Еспресо
– Како што најавивме, и утре времето во Македонија ќе биде облачно и СТУДЕНО со повремени врнежи од дожд а повеќе врнежи ќе има во...
Ви Препорачуваме Лајфстајл Секојдневие Слајдер

СЛАВЧО ПОПОСКИ НАЈАВУВА: Голем студ, до минус 10 степени, проверете кога!

Ј.К.Д
– Како што најавивме, за време на викендот, како и на самиот почеток од следната недела времето ќе биде променливо облачно и релативно суво со...
Ви Препорачуваме Лајфстајл Секојдневие Слајдер

СЛАВЧО ПОПОСКИ НАЈАВУВА: Студен бран доаѓа, проверете кога!

Ј.К.Д
– Како што најавивме утре ќе се задржи променливо облачно и релативно топло време со повремен локален дожд и снег на планините. Температурите ќе се...
Ви Препорачуваме Лајфстајл Секојдневие Слајдер

СЛАВЧО ПОПОВСКИ НАЈАВУВА: Ни доаѓа сончево време, проверете кога!

Ј.К.Д
– Како што најавивме за време на викендот времето во Македонија ќе се задржи променливо облачно и понатаму НЕВООБИЧАЕНО СТУДЕНО за овој период од годината...
Ви Препорачуваме Лајфстајл Секојдневие Слајдер

СЛАВЧО ПОПОСКИ НАЈАВУВА: По денешното сонце, снег, студ и силен ветер, проверете точно кога!

Ј.К.Д
– Денес времето во Македонија ќе биде сончево и релативно топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од...
Ви Препорачуваме Лајфстајл Секојдневие Слајдер

СЛАВЧО ПОПОСКИ НАЈАВУВА: По снежните врнежи следува…

Ј.К.Д
– По снежните врнежи кој зафатија најголем дел од државава, од утре па натаму следува период на претежно стабилно и суво време со повеќе сончеви...
Лајфстајл Секојдневие Слајдер

СЛАВЧО ПОПОСКИ НАЈАВУВА: Страшно студено! Температурите паѓаат до неверојатни минуси…

Ј.К.Д
– Како што веќе најавивме, утре и во понеделник ќе имаме преодно стабилизирање на времето, додека наутро ќе биде МНОГУ СТУДЕНО и температурите понекаде ќе...
Ви Препорачуваме Лајфстајл Секојдневие Слајдер

СЛАВЧО ПОПОСКИ НАЈАВУВА: Подгответе се за голем студ до минус десет, еве кога!

Ј.К.Д
– Денес времето во Македонија ќе биде сончево и МНОГУ СТУДЕНО со мала до умерена локална облачност. Особено долж Повардарието ќе дува умерен, повремено засилен...
Ви Препорачуваме Лајфстајл Секојдневие Слајдер

СЛАВЧО ПОПОСКИ НАЈАВУВА: Спремете се за студ „до коски“, еве кои денови!

Ј.К.Д
– Како што претходно најавивме, во текот на следните денови под влијание на МНОГУ СТУДЕНАТА воздушна маса која се спушта од север, времето во Македонија...
Ви Препорачуваме Лајфстајл Секојдневие Слајдер

СЛАВЧО ПОПОСКИ НАЈАВУВА: Спремете се, минус 20, Сибир и во Скопје, еве кога!

Ј.К.Д
– Утре времето во Македонија ќе биде претежно сончево и МНОГУ СТУДЕНО со мала локална облачност. Во вечерните часови, особено во северните и во североисточните...