Ознака : историска

Филм и ТВ

Џон Траволта воочи историска грешка во новиот филм на Тарантино!

Слободен Печат
Џон Траволта и Квентин Тарантино секогаш ќе бидат поврзани со филмот „Pulp Fiction“ од 1994 година, кој за Тарантино беше пат до светскиот успех, а...