19.8 C
Скопје
02:31 - 18 јуни, 2024

Ознака : џемпер

ЛајфстајлСлајдерСтил

КРАТОК ВОДИЧ: Како без мака да ја исперете и исушите плетената и волнена облека

Ј.К.Д
Есента и календарски пристигна, а со неа и сезоната на плетена и волнена облека. Претпоставуваме, при „чистење“ на гардероберот и промена на летната со есенска...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Рита Ора облече црвен џемпер со дупки, а под него… (ФОТО)

Васко Спасоски
Рита Ора никогаш не ги заборава своите обожаватели на социјалните мрежи, па така и овојпат ги почести со неколку провокативни фотографии. Пејачката со косовско потекло...
Ви ПрепорачувамеСветСцена

Ниту дебелиот џемпер не успеа да ги сокрие накострешените гради на Џенифер Лопез (ФОТО)

Васко Спасоски
Актерката Џенифер Анистон (50) прошета на Беверли Хилс во потполно опуштено издание, а тоа е необично кога е таа во прашање. Убавата Џенифер носела сив...
Uncategorized

Дотерајте си ги и затоплете ги миленичињата

Слободен Печат
Совршено изработуваат јакни, палта, џемперчиња, блузички, фармерчиња, фустанчиња, здолништа, тренерки, градници, околувратници, поводници, капчиња, костуми за свечености и свадби, шалчиња, марами, чизмички, гаќички за циклус…,...
Секојдневие

Џемпер-фустан и чизми над колена: Како да ја носите најженствената комбинација без грешка! (ФОТО)

Igor
Комбинацијата е како создадена за тмурните денови во кои ќе посакате да го поминете целиот претстоен период… Дефинитивно ова е тренд кој ќе ги освои...
Сцена

Време е за предимензионирани џемпери: Шест идеи како да го носите омиленото парче облека (ФОТО)

Igor
Предимензионираните џемпери секоја сезона се неизоставно парче од есенската и зимската гардероба. Може да се комбинираат на различни начини, па затоа сигурно повеќето жени го...
Сцена

Облечете го џемперчето од баба за да изгледате секси! Погледнете како да го направите тоа! (ФОТО)

Igor
Колку и да се топли и удобни, често ги нарекуваат „облека за баби“. Но, не мора да биде секогаш така… Оваа сезона џемперите се апсолутен...
Сцена

Девојки, овие зимски фустани мора да ги имате по секоја цена (ФОТО)

Igor
Овој модел на фустан ќе биде голем хит. Ќе ве грее во текот на ветровитите денови, а истовремено ќе бидете и одлично стилизирани. Ова е...
Сцена

ТРИ ПАРЧИЊА ОБЛЕКА кои е подобро да ги купите еден број поголеми

Igor
Одредени парчиња облека најдобро стојат кога се точно ваш број, но некои е подобро да ги имате во еден број поголеми, особено ако се изработени...