Време е за предимензионирани џемпери: Шест идеи како да го носите омиленото парче облека (ФОТО)

Предимензионираните џемпери секоја сезона се неизоставно парче од есенската и зимската гардероба.

Може да се комбинираат на различни начини, па затоа сигурно повеќето жени го имаат во својот шкаф.

Лесно е да се комбинира и одлично оди со високи чизми, каиши, но и со класични панталони. Иако лицата со поситна градба често го избегнуваат, можеби е време баш сега да престанат, бидејќи ваков џемпер им одговара на сите.

Погледнете неколку идеи како да го носите омиленото парче оваа есен.

View this post on Instagram

When it’s cold but not that cold 😅

A post shared by Natasha (@inmystyle) on

View this post on Instagram

Autumn mood… 🍂 Widzę właśnie przez okno wpadające do mieszkania nieśmiałe promyki, więc zapowiada się pierwszy nie-szary dzień od dłuższego czasu 😍 na kolorowe liście już raczej nie ma co liczyć, ale spacer z psem i tak powinien być przyjemniejszy (szczególnie dla Arii – czy jest w ogóle jakiś pies, który lubi deszcz? 🙈). Ja uciekam zacząć ten czwartek a Wam życzę cudowności na dzisiaj, chociaż tych maleńkich ❤️ • #autumnmood #autumnvibes #autumnseason #autumnfeels #stylingtheseasons #sweaterweather #falloutfits #fallseason #fallmood #autumnlook #autumnfashion #autumnoutfit #mybeigelife #cozyvibes #cozysweater #comfystyle #comfyoutfit #dlugiewlosy #naturalredhead #chooselovely #gatheredstyle #hyggelig #slowlifestyle #bedroomgoals #bedroomideas #autumnleaf #wavyhairstyle #gingergirl #alliseeispretty #posterstore

A post shared by Kasia Stachniak (@minimalniee) on

https://www.instagram.com/p/B4etMOElepg/

https://www.instagram.com/p/B4CRvliFE5X/

Слични објави

Базен, секси бикини и поза од која „боли“ глава: Пејачката Теа Трајковска не се плаши од зимата! (ФОТО)

Васко Спасоски

Дру Баримор ја откри болната вистина за борбата со килограмите! (ФОТО)

Еспресо

„Јас сум пи*ко, Ана“! Аудиоснимка во која Ана Николиќ објаснува како му го уништила автомобилот на Раста (ВИДЕО)

Igor

Семејството на Дујмиќ одлучи да ги донира неговите органи: Така и понатаму ќе живее

Еспресо

Ангела Јакимовска: На финалето на Мис Европа беше забрането да има публика, а им забранија учество на девојките кои доаѓаат од ризичните земји

Еспресо

Лицата родени во овие три хороскопски знаци важат за најуспешни

Igor

Остави Коментар

дванаесет − 2 =

Слични објави

Сочен и превкусен колач со тиква

Igor

Подобро зборува шпански и од Џеј Ло: Актерот ги изненади сите со својот акцент! (ВИДЕО)

Еспресо

Принцот Хари доживеал нервен слом во Канада?

Еспресо

Како да направите совршено тесто за домашни мекици (РЕЦЕПТ)

Igor

Пред да стане пејачка, Гоца Тржан работела нешто сосема друго: Таа откри како живеела од тоа! (ФОТО)

Васко Спасоски

Прашања кои треба да си ги поставите пред да кажете „ТЕ САКАМ!“

Igor