Само еднаш се сретнале, а ова е суровата вистина која Грејс Кели тогаш и ја кажала на Дијана

Принцезата од Монако споделила еден многу вреден совет со тогаш 19-годишната принцеза Дијана.

На еден настан Грејс Кели имала прилика да ја запознае младата принцеза Дијана која тогаш и дала многу суров но и корисен совет.

На едно случување во Лондон во Голндсмит холот во 1981 година, Грејс имала прилика да ја запознае тогашната 19-годишна Лејди Дијана Спенсер.

Тоа беше нејзиното прво официјално појавување како вереница на принцот Чарлс, а брзо успеа да го привлече вниманието и на принцезата од Монако која и пришла и и кажала една груба вистина за понатамошниот живот во дворецот.

– Едноставно немој премногу да се грижиш. Во секој случај, ситуацијата секогаш ќе биде полоша од тоа што мислиш.

За жал, се испостави дека така и било, а овие зборови ги откри личниот биограф на принцезата од Монако, Грејс Кели.

После тоа тие никогаш повеќе не се сретнале, а и денес многумина пронаоѓаат сличности во животот на овие две принцези.

Слични објави

ПРЕКРАСНАТА АКТЕРКА НЕКОГАШ ИЗГЛЕДАЛА КАКО МОМЧЕ: Дали ја препознавате?

Igor

Актерката била уапсена бидејќи правела „корона-забава“ за роденденот на сопругот!

Еспресо

Не им одолеаа ниту славните дами: Во овие панталони секоја жена изгледа витко! (ФОТО)

Еспресо

Марија Шерифовиќ се соблече во купачи: Цел интернет зборува за ова!

Igor

НЕОБИЧНА СОРАБОТКА: Еве во каков заеднички проект се вклучени Опра и принцот Хари

Igor

Детектив објави слика од маж за кој тврди дека е раперот Тупак: Добро живее на Белизе! (ФОТО)

Васко Спасоски

Остави Коментар

5 × четири =

Слични објави

Манекенка од Полска ги тетовираше очите, а сега може да остане потполно слепа: Човекот кој ја тетовирал направил грешка (ФОТО)

Еспресо

Тие се како мали деца и во зрели години, но со исклучителни интелектуални способности: Психолошки профил на хороскопските знаци – БЛИЗНАЦИ

Еспресо

Онлајн средби: Најдобри сајтови за запознавање и дружење за луѓе над 50 години

Слободен печат

Дневна доза: Производи кои го спречуваат стареењето

Еспресо

Полусестрата на Меган Маркл ГО РАЗОТКРИ ВИСТИНСКОТО ЛИЦЕ НА ВОЈВОТКАТА: Во јавноста глуми жртва, приватно НЕ ПРАШУВА ЗА БОЛНИОТ ТАТКО (ВИДЕО)

Igor

ЗАКОПЧАНА ДО ГРЛО: Ова е првиот јавен настап на Јелена Карлеуша (ВИДЕО)

Igor