11.8 C
Скопје
16 октомври, 2021

Ознака : сушење

Лајфстајл Слајдер Стил

КРАТОК ВОДИЧ: Како без мака да ја исперете и исушите плетената и волнена облека

Ј.К.Д
Есента и календарски пристигна, а со неа и сезоната на плетена и волнена облека. Претпоставуваме, при „чистење“ на гардероберот и промена на летната со есенска...
Здрави навики

Се туширате со врела вода? Откако ќе го прочитате ова веднаш ќе престанете!

Igor
Ништо не може да ја замени врелата купка кога надвор е ладно, но доколу толку многу сакате да си угодите, би требало да обрнете внимание...