9.8 C
Скопје
24 октомври, 2021

Ознака : перење

Лајфстајл Слајдер Стил

КРАТОК ВОДИЧ: Како без мака да ја исперете и исушите плетената и волнена облека

Ј.К.Д
Есента и календарски пристигна, а со неа и сезоната на плетена и волнена облека. Претпоставуваме, при „чистење“ на гардероберот и промена на летната со есенска...
Секојдневие

Кажете ѝ збогум на избледената гардероба: Сите го имаме овој зачин дома, а малкумина го знаат овој трик

Слободен печат
Гардеробата веќе нема да ви избледува во машината за перење ако овој трик стане ваша рутина. Секоја домаќинка во кујната има бибер. Но дали знаевте...
Сцена

БЕЗВРЕМЕНСКО ПАРЧЕ: Како правилно се перат фармерки?

Igor
Фармерките се безвременско парче облека кое е дел и од дневниот, но и од вечерниот стил, а правилниот модел и крој може да бидат одличен...
Лајфстајл Сцена

Нивес Целзиус покажа колку добро и стои „underboob“ – „Купачите и се смалиле од перење“ (ФОТО)

Igor
Интересно е да ја следите Нивес Целзиус на Инстаграм. Откако претходно во друштво на Ивана Кнол го покажа задникот во танга, пејачката и актерка денес...
Секојдневие

3 грeшки кои сите жени ги прават при миењето на садови во машина!

Igor
Следете ги овие чекори кога користите машина за перење садови… Миењето садови е една од најдосадните домашни работи, а ако имате машина за миење садови,...
Uncategorized

Ја перете шарената облека на 30 или на 40 степени? Тоа е голема грешка

Igor
Многумина од нас шарената облека ја перат на пониска температура, сметајќи дека високата температура не е потребна бидејќи таа гардероба ја носиме само неколкупати, па...