18.8 C
Скопје
21:30 - 15 април, 2024

Ознака : Грешки

АстроВи ПрепорачувамеСлајдерХороскоп

Денешната Млада Месечина ќе им удри шлаканица на два хороскопски знаци: Кој ќе плати за грешките од минатото

Еспресо
На 16 август ќе изгрее последната Млада Месечина за ова лето. Оваа Млада Месечина се нарекува и „црна“. Некои луѓе ќе бидат среќни, но претставниците...
Ви ПрепорачувамеДестинации и ДегустацииЖенски печатЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

Четири ГРЕШКИ за правење скара што можат да ви ја упропастат забавата!

Еспресо
Грешки кои ја уништуваат скарата можат да ви го уништат празничниот ручек! Доколку се подготвувате за скара за 1 мај, веројатно веќе сте купиле месо...
ЗдравјеСемејствоСлајдер

ГРИЖЕТЕ СЕ ЗА СЕБЕ: Најчести грешки кои ги прават новите мајки

Еспресо
Многу жени за време на првата бременост избезумено се подготвуваат за доаѓањето на бебето, читаат книги, купуваат облека, разговараат со својот партнер, ја замислуваат иднината...
Ви ПрепорачувамеЕспресоКолумниСемејствоСлајдер

КОКОДАКАЊЕ: И вам ли ви се „вакви и онакви“ децата?

Мими Стојановска
Денеска си направив муабет со еден доктор парекселанс, од југословенската школа – невропсихијатар за деца и младинци и професор. Доктор полн со искуство, знаење, приказни,...
Лајфстајл

СЕ ПРЕПОЗНАВТЕ ЛИ? Избрзани одлуки кои жените ги прават по раскинување

Igor
Сите знаеме дека нема совршена формула за преболување на раскинувањето, ниту за мажите, ниту за жените. Исто така, наглата промена предизвикува да сакаме и самите...
Сцена

Модни грешки кои го УНИШТУВААТ и најдобриот стил

Igor
Модни промашувања може да им се случат дури и на дамите со најпрефинет стил. Некогаш тоа се случува поради лоша проценка или погрешен избор. Поради...
Секојдневие

Престанете да ги правите овие ГРЕШКИ и СЕКОГАШ ќе имате совршени нокти (ФОТО)

Igor
Полесно е отколку што мислите… Инстаграм профилот nail_zone подготви неколку фотографии со совети што да не правите со вашите нокти, односно го понуди и правилниот...
Здрави навики

СОВЕТИ ЗА УБАВИНА: Кои се најчестите грешки кои ги правиме?

Igor
Можеби мислите дека веќе имате усвоено правилни начини на нега и дека не правите грешки кога се шминкате, но размислете уште еднаш за тоа. Најчести...
Секојдневие

3 грeшки кои сите жени ги прават при миењето на садови во машина!

Igor
Следете ги овие чекори кога користите машина за перење садови… Миењето садови е една од најдосадните домашни работи, а ако имате машина за миење садови,...
Сцена

Модни грешки кои прават да изгледате непрофесионално на работа

Igor
Можеби мислите дека никој не обрнува внимание на тоа како се облекувате на вашето работно место, но бидете сигурни дека тоа не е така. Иако...