24.8 C
Скопје
15:04 - 13 август, 2022

Ознака : Скара

Ви Препорачуваме Дестинации и Дегустации Женски печат Лајфстајл Секојдневие Слајдер

Четири ГРЕШКИ за правење скара што можат да ви ја упропастат забавата!

Еспресо
Грешки кои ја уништуваат скарата можат да ви го уништат празничниот ручек! Доколку се подготвувате за скара за 1 мај, веројатно веќе сте купиле месо...
Ви Препорачуваме Лајфстајл Секојдневие Слајдер

СЛАВЧО ПОПОСКИ ПРОГНОЗИРА: Ќе ни се погоди ли времето за скара?

Еспресо
– Денес времето во Македонија ќе биде променливо облачно, на повеќе места со повремени врнежи од дожд. Во попладневните часови локално ќе биде нестабилно со...
Ви Препорачуваме Дестинации и Дегустации Женски печат Лајфстајл Секојдневие Слајдер

(ВИДЕО) Ќе правите скара за 1 мај? Еве ТОП 10 СОВЕТИ како до совршено месо на скара!

Еспресо
Скарата не е резервирана само за лето, уживаме во неа во текот на целата година, а особено на празникот на трудот. Но не е доволно...
Лајфстајл Сцена

Снаата на Лепа Брена ги покажа градите па со провокативната фотографија ги скара фановите (ФОТО)

Igor
Српската пејачка Александра Пријовиќ која всушност и е снаа на Лепа Брена објави нова провокативна фотографија на Инстаграм со која ги скара фановите. Имено, на...
Лајфстајл Сцена

Хајди Клум ги покажа брадавиците на Инстаграм, фотката ги скара пријателите (ФОТО)

Igor
Хајди Клум со новопечениот сопруг ужива во Италија. А дека не заборава на своите фанови доказ се фотките и снимките кои ги објавува на социјалните...
Дестинации и Дегустации

ЛУБЕНИЦА НА СКАРА: Лесно се подготвува и е повкусна од обичната

Igor
Искористете ја сезоната на лубеници за несекојдневна скара. Сите кои пробале лубеница на скара велат дека е одлична. Состојки: Лубеница (1 помала) Маслиново масло (по...
Дестинации и Дегустации

ТРИК СО КОМПИР: Како месото никогаш да не ви се залепи за скарата?

Igor
Добро испеченото месо на скара секогаш треба да има убава боја и да биде сочно и соодветно испечено. Но, некогаш лепењето на решетките предизвикува многу...