33.8 C
Скопје
19:15 - 22 јули, 2024

Ознака : 1 мај

Ви ПрепорачувамеЖенски печатКолумниЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

1 Мај – Меѓународен ден на трудот, до каде сме со работничките права

Денес, толку многу години по првите штрајкови на работниците и борбата за унапредување на работничките права, за многу работници слободниот викенд и 40-часовната работна недела...
Ви ПрепорачувамеДестинации и ДегустацииЖенски печатЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

(ВИДЕО) Ќе правите скара за 1 мај? Еве ТОП 10 СОВЕТИ како до совршено месо на скара!

Еспресо
Скарата не е резервирана само за лето, уживаме во неа во текот на целата година, а особено на празникот на трудот. Но не е доволно...
Секојдневие

Ова се неколку совети како да подготвите совршена скара за 1 мај

Еспресо
Први мај кај нас се прославува со традиционално подготвување скара. Оваа година многумина поради ограниченото движење, првомајската скара ќе подготвуваат во дворовите, а некои и...