30.8 C
Скопје
14:12 - 10 август, 2022

Ознака : раскинување

Ви Препорачуваме Лајфстајл Секојдневие Слајдер

Водич против депресија по раскината врска: 10 ЧЕКОРИ ШТО ЌЕ ВИ ГО ПРОМЕНАТ ЖИВОТОТ

Еспресо
Водичот е наменет (главно) за припадничките на женскиот пол, зашто мажите обично имаат поинакви играчки. Но, не е лошо и тие да го пробаат. Разделбите...
Наши Фаци Слајдер Сцена

МАДОНА РАСКИНА со 36 години ПОМЛАДОТО МОМЧЕ: Под дивата беше три години во врска со танчерот Ахламалик Вилијамс

М.Р.
Во декември 2019 година беше обелоденето за врската на Мадона со младиот танчер Ахламалик Вилијамс, кога исто така ја критикуваа пејачката и предвидуваа дека нивната љубов нема...
Лајфстајл Секојдневие Слајдер

НАУКАТА ЗА ЉУБОВТА: Колку време ни е потребно да преболиме некого?

Еспресо
Што вели науката за скршените срца кога станува збор за скорешно раскинување? Пролетта е она време од годината кога копнееме да запловиме во несигурните води...
Астро Ви Препорачуваме Слајдер Хороскоп

КОИ ХОРОСКОПСКИ ЗНАЦИ И ПАРОВИ МОЖАТ ДА РАСКИНАТ НАПРОЛЕТ: Ако сте меѓу нив, еве како да си ја сочувате врската!

Еспресо
Кои хороскопски парови се на најголем ризик да ја прекинат врската во текот на пролетта 2022.  Прочитајте ги предвидувањата од ѕвездите. Јарец и Вага Јарецот...
Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Еспресо Слајдер Сцена

(ФОТО) ПО ЦЕЦА И АНАСТАСИЈА РАЖЊАТОВИЌ РАСКИНА СО МОМЧЕТО: Причина за разделбата биле непремостливи разлики

М.Р
Со недели во јавноста се шпекулираше дека Анастасија Ражнатовиќ и нејзиното момче Ѓорѓе Куљиќ ја прекинале љубовната врска, а сето тоа затоа што се помалку време поминувале...
Свет Слајдер Сцена

ЏЕНИФЕР ЛОПЕЗ СЕ СЕЌАВА ЗОШТО РАСКИНАЛА СО БЕН АФЛЕК: Успехот нè раздели!

Еспресо
Враќањето на Бенифер 18 години по завршувањето на врската ги возбуди фановите и пејачката објасни зошто решиле во тоа време да раскинат. По повод објавувањето...
Uncategorized Балкан Слајдер Сцена

БАКА ПРАСЕ СЕ ВРАЌА ВО СРБИЈА, РАСКИНАЛ СО ДЕВОЈКАТА, АМСТЕРДАМ НЕ МУ СЕ ДОПАЃА: Се враќам и ќе се соочам со сите и ќе победам сè!

Еспресо
Контроверзниот српски јутјубер Бака Прасе, со вистинско име Богдан Илиќ, се враќа во Србија, а најновата вест од него е дека раскинал со неговата девојка...
Интима Лајфстајл Слајдер

ТРИТЕ НАЈЧЕСТИ ЛАГИ: Кои мажите ги користат пред раскинување

Еспресо
Постојат лаги кои се речиси неизбежни кога се ближи раскинување. Ако и самите некогаш сте доживеале некој да ви раскине и да се обиде да...
Интима Лајфстајл Слајдер

ЖЕНИТЕ ОТКРИВААТ: Најдобрите начини да преболете раскинување

Еспресо
Да се излечи скршено срце делува како невозможна мисија. Никој не знае како да се справи со тој чин во животот, но овие жени споделија...
Балкан Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Слајдер Сцена

ДАНИЈЕЛА МАРТИНОВИЌ ЗА ПРВПАТ ПРОЗБОРЕ ЗА РАСКИНУВАЊЕТО СО ПЕТАР ГРАШО: Не можеш да избегнеш момент кој е неизбежен!

М.Р.
Пејачката Данијела Мартиновиќ за првпат јавно го коментираше прекинот на врската со колегата Петро Грашо, по долги 24 години љубов. Сплитската пејачка за хрватскиот магазин...