15.8 C
Скопје
22:17 - 19 мај, 2022

Ознака : врска

Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

Екс сопругата на ТОМ КРУЗ има нова љубов! Еве со кој музичар е во врска Кејти Холмс

Еспресо
Кејти Холмс има ново момче.   View this post on Instagram   A post shared by 💞Katie Holmes & Bobby Wooten III💞 (@katieholmes.bobbywooten.love) Поранешната сопруга...
Ви Препорачуваме Лајфстајл Секојдневие Слајдер

Водич против депресија по раскината врска: 10 ЧЕКОРИ ШТО ЌЕ ВИ ГО ПРОМЕНАТ ЖИВОТОТ

Еспресо
Водичот е наменет (главно) за припадничките на женскиот пол, зашто мажите обично имаат поинакви играчки. Но, не е лошо и тие да го пробаат. Разделбите...
Балкан Ви Препорачуваме Слајдер Сцена

НАТАША БЕКВАЛАЦ и РАСТА се „во шема“: Нешто повеќе од колегијалност и пријателство?!

Еспресо
Раперот Стефан Ѓуриќ Раста пред два дена стана слободен човек по 12-месечен домашен притвор Освен поканата за настап, Раста вчера ја добил и првата покана...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

(ФОТО) Бившиот на ЏЕНИФЕР ЛОПЕЗ има нова убавица: Марк Ентони до уши вљубен во мисицата на Парагвај

Еспресо
Манекенката Надија Фереира (22) е новата девојка на пејачот Марк Ентони, поранешниот сопруг на Џенифер Лопез. Марк и Џенифер имаат две деца, близнаците Макс и...
Балкан Слајдер Сцена

РАДА МАНОЈЛОВИЌ РАСКИНАЛА СО ХАРИС? По настапот – наместо кај него дома, во мотел!

Еспресо
Со месеци се шпекулираше дали наскоро ќе има свадба меѓу Радa Манојловиќ и нејзиното момче, исто така пејач, Харис Берковиќ. Eкипата на српската емисија „Папарацо...
Ви Препорачуваме Свет Слајдер Сцена

ГРАЈМС ГО ОСТАВИЛА ИЛОН МАСК И ИМА НОВА ЉУБОВ: По раѓањето на Екса Дарк Сидерел пејачката е во врска со контраверзна активистка

Еспресо
Љубовниот живот на Илон Маск станува комплициран. Сега веќе неговата поранешна партнерка, пејачката Грајмс, повторно ја кажа веста дека станале родители на девојче по име...
Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Еспресо Слајдер Сцена

(ФОТО) ПО ЦЕЦА И АНАСТАСИЈА РАЖЊАТОВИЌ РАСКИНА СО МОМЧЕТО: Причина за разделбата биле непремостливи разлики

М.Р
Со недели во јавноста се шпекулираше дека Анастасија Ражнатовиќ и нејзиното момче Ѓорѓе Куљиќ ја прекинале љубовната врска, а сето тоа затоа што се помалку време поминувале...
Свет Слајдер Сцена

ЏЕНИФЕР ЛОПЕЗ СЕ СЕЌАВА ЗОШТО РАСКИНАЛА СО БЕН АФЛЕК: Успехот нè раздели!

Еспресо
Враќањето на Бенифер 18 години по завршувањето на врската ги возбуди фановите и пејачката објасни зошто решиле во тоа време да раскинат. По повод објавувањето...
Свет Слајдер Сцена

КАНЈЕ Е ПРЕЗАФАТЕН ЗА ДЕВОЈКА: Врската со Џулија Фокс оди во нова насока

Еспресо
Откако извор изјави за „Page Six“ дека Канје Вест и Џулија Фокс имаат отворена врска „бидејќи тие се еволуирани суштества“, друг извор рече дека тој...
Ви Препорачуваме Здрави навики Здравје Слајдер

ПОТВРДЕНА ВРСКАТА МЕЃУ ВИТАМИНОТ Д И КОВИД-19: Потешка клиничка слика најчесто развиваат оние на кои им недостасува витамин Д

Еспресо
Израелските научници откриле значителни разлики во ризикот од развој на потешки симптоми на инфекција со коронавирус кога ги споредувале пациентите кои имале доволно ниво на...