2.8 C
Скопје
05:13 - 19 април, 2024

Ознака : моделка

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Ненадејно почина Плејбој моделот Таби Браун, поранешнa љубовница на фудбалерите Марио Балотели и Рахим Стерлинг

jasmina.kantardzieva
Веста за смртта на 38-годишната манекенка ја објави нејзиниот поранешен менаџер. Причините за ненадејната смрт на Таби се уште не се познати. Последен пат убавицата...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Леонардо ди Каприо со нова премлада убавица, а не е Џиџи Хадид: Еве со која манекенка е „уловен“ актерот

Еспресо
Дека младите убавици му се слабост на Леонардо ди Каприо, веќе е повеќе од познато. Постојано ги менува, па тешко може да му се фати...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Леонардо Ди Каприо ужива на Ибица со ново девојченце: Моделката има 22 години, омилениот „просек“ на глумецот

Еспресо
Папараците го фотографираа актерот Леонардо ди Каприо со нова девојка на јахта на Ибица. Фотографиите се појавија во британскиот Дејли меил. Leonardo DiCaprio papped by...
ЛајфстајлСветСлајдерСтилСцена

(Фото) Супермоделката Изабел Гулар во Катар го „изневери“ љубовникот -голманот на германската репрезентација: Вака се навива за Бразил!

Еспресо
Иако е славен, не му е лесно да има толку убава девојка. 32-годишниот резервен голман на германската репрезентација и Ајнтрахт Франкфурт Кевин Трап е во...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Што се знае за смртта на убавата Талита? Бразилска моделка која претходно се борела против ИСИС, загина во војната во Украина

Еспресо
Странските мдеиуми објавија дека бразилската моделка и снајперистка загинала во руски ракетен напад врз Украина. Ова се случи само три недели откако таа се вклучи...
Ви ПрепорачувамеЛокумчеСлајдерСцена

(Фотогалерија) Една од најплатените руски моделки се огласи од Рим со нејзино мислење за војната

Еспресо
Родена во 1997 година, висока 165 см, Олга Плакина е поранешна руска спортистка и една од најплатените руски моделки добро позната во својата земја. Русокоса...
СветСлајдерСцена

(ВИДЕО) АДРИЈАНА ЛИМА Е БРЕМЕНА ПО ТРЕТПАТ: Забавна и смешна објава на ТикТок, не е за пропуштање!

Еспресо
Бразилската манекенка Адријана Лима е повторно бремена, чека дете од своето момче Андре Лемерс. Адријана Лима е бремена со третото дете, а прво со филмскиот...
UncategorizedЕспресоЖенски печатСлајдер

БИЛЈАНА ЈАНЕВСКА, ЕМ МИСИЦА ЕМ КАНДИДАТКА НА СОВЕТНИЧКА ЛИСТА: „Убавината и политиката одат заедно!“

Ј.К.Д
Македонската убавица Билјана Јаневска, која освои три престижни награди за убавина и стана Прва придружничка на изборот за убавина Мис модел туризам во светот, е...
СветСлајдерСцена

(ФОТО) FEMME FATALE: Емили Ратајковски во огнено црвено

Еспресо
Моделката и инфлуенсерка објави убави фотографии на кои таа е со сензуален изглед. Фотографиите се снимени во нејзиниот сакан град Њујорк.   View this post...
Ви ПрепорачувамеЛокумчеСлајдерСцена

(ФОТО) ЛОКУМЧЕ: Убавицата (Ана Марија Таневска) и ѕверот 

Еспресо
Ана Марија Таневска штотуку се врати од годишниот одмор поминат во Албанија и во Охрид, па нè почести со фотографија на која позира покрај базен...