8.8 C
Скопје
22:32 - 9 декември, 2022

Ознака : бразил

Ви Препорачуваме Еспресо Лајфстајл Локумче Свет Слајдер Стил Сцена

(Фото) Ивана Нол в.с Изабел Гулар: Меч на убавици Хрватска -Бразил ќе гледаме на трибините

Еспресо
Пред очекуваниот со нетрпение фудбалски натпревар на репрезентациите на Бразил и на Хрватска кој ќе се одвива денес во 16 часот, фрламе поглед на две...
Лајфстајл Свет Слајдер Стил Сцена

(Фото) Супермоделката Изабел Гулар во Катар го „изневери“ љубовникот -голманот на германската репрезентација: Вака се навива за Бразил!

Еспресо
Иако е славен, не му е лесно да има толку убава девојка. 32-годишниот резервен голман на германската репрезентација и Ајнтрахт Франкфурт Кевин Трап е во...
Ви Препорачуваме Еспресо Интима Лајфстајл Секојдневие Слајдер Стил

(Видео) Катарскиот шеик фатен „на дело“ од жена му: Се ѕвери во бразилска навивачка насмејан од уво до уво, ама „нема да биде вака насмејан кога ќе дојде дома“

Еспресо
За време на натпреварот помеѓу Бразил и Швајцарија, поранешниот емир на Катар, шеикот Хамад бин Калифа Ал Тани, забележал бразилска навивачка како ја снима публиката,...
Свет Слајдер Сцена

(Фото) Адријана Лима непрепознатлива со вишок килограми во Катар: Бразилката на натпреварот ги бодреше и Србите

Еспресо
Манекенката и поранешeн „ангел“ на Викторија сикрет, Адријана Лима на својот Инстаграм профил објави дека е во Катар. (Фото) Трибините се тресат: Драган Бјелогрлиќ и...
Ви Препорачуваме Еспресо Слајдер

„Зеленски е дел од спектаклот“: Што зборува Лула да Силва за Русија и Украина

Ј.К.Д
Лула да Силва го победи Жаир Болсонаро на претседателските избори во Бразил. Поранешниот бразилски претседател Луис Инасио Лула да Силва го победи актуелниот претседател Жаир...
Ви Препорачуваме Лајфстајл Секојдневие Слајдер

(ВИДЕО) Инвазија на крокодили на плажа во Бразил: Населението во паника

Еспресо
Видеото од Бразил на кое се гледаат неколку илјади крокодили на плажа вознемири многумина. Експертите веруваат дека се работи за кајмани, чие живеалиште е таа...
Ви Препорачуваме Еспресо Слајдер

Екс сопственикот на Ф1 – Еклстоун уапсен во Бразил поради носење пиштол

Еспресо
Берни Еклстоун е уапсен, објави новинската агенција Ројтерс. 91-годишниот поранешен сопственик на Формула 1 бил запрен во Бразил на аеродромот откако му било пронајдено во...
Ви Препорачуваме Еспресо Свет Слајдер Сцена

Илон Маск од Бразил: „Носам интернет во Амазонија!“

Еспресо
„Многу сум возбуден што сум во Бразил за лансирањето на Starlink за 19.000 училишта без конекција во руралните области и за еколошки мониторинг на Амазон“,...
Дестинации и Дегустации Женски печат Слајдер

(РЕЦЕПТ) ПРАЗНИЦИ ВО БРАЗИЛ: Рабанада е задолжителен Божиќен десерт во бразилските домаќинства

Еспресо
Божиќ е навистина најдобриот период од годината! Во куќата на многу бразилски домаќинства, тоа значи дека е време за рабанада(и). Рабанадата е всушност бразилска верзија...
Свет Слајдер Сцена

ПРЕД ТРИ МЕСЕЦИ СЕ ОМАЖИ ЗА СЕБЕ, А СЕГА СЕ РАЗВЕДУВА: Запознав еден посебен човек

И. Т.
Манекенката Крис Галера од Сао Паоло се омажила за себе во септември оваа година бидејќи веќе не можела да го чека „принцот на белиот коњ“...