18.8 C
Скопје
20:58 - 5 октомври, 2022

(ВИДЕО) Инвазија на крокодили на плажа во Бразил: Населението во паника

Видеото од Бразил на кое се гледаат неколку илјади крокодили на плажа вознемири многумина. Експертите веруваат дека се работи за кајмани, чие живеалиште е таа мочурлива област на Бразил.

Видеото од 33 секунди беше споделено на Твитер и го виделе неколку милиони луѓе.

„Во Бразил има инвазија на крокодили кои препливаа преку една од плажите. Месното население е во паника. Дали животните се загрижени за нешто, вулкан или земјотрес?“, се вели во објавата.

Како што објави Newsweek, некои експерти веруваат дека не се работи за вистински крокодили, туку за кајмани, кои се вид кој наликува на алигатори и крокодили.

Местото каде што се наоѓаат овие животни е подрачјето Пантанал.

Слични објави

Татјана Алексиќ, професорка по македонски јазик: Децата ни се спремни да го бранат јазикот колку што ние им даваме лични примери

Јасмина Кантарџиева Димков

(ФОТО) Драган Бјелогрлиќ по Скопје го посети и Кавадарци: Присуствуваше на доделувањето на признанието на градоначалникот Митко Јанчев

Еспресо

Почина Лорета Лин: Била ќерка на рудар, се омажила на 15 години и успеала да стане кралица на кантри музиката

еспресо

Неодлучниот Маск конечно пресече: „Ќе го купам Твитер!“

Еспресо

(ВИДЕО) Во знак на солидарност со жените во Иран, шведска пратеничка си ја отсече косата: Додека Иран не се ослободи, нашиот гнев ќе биде поголем од угнетувачите

Еспресо

Која е и што ја прави посебна Бони Габриел, новата Мис на Америка која влезе во историјата?

Еспресо
Се вчитува....