7.8 C
Скопје
16:53 - 18 април, 2024

Ознака : амазон

ЕспресоСветСлајдерСцена

Џеф Безос планира да отпушти 10.000 вработени од „Амазон“ следната недела

Еспресо
Амазон, најголемата компанија на пазарот за е-трговија, планира да отпушти 10.000 луѓе или 3% од сите вработени следната недела,  пишува Њујорк Тајмс, повикувајќи се на...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Џеф Безос го нападна Џо Бајден: не ги знаете законите на пазарот

Еспресо
Расправии на далечина меѓу Џеф Безос и Џо Бајден: овој пат кавгата се води на Твитер. Основачот на Амазон го критикува претседателот на САД за...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Пронајдени посмртните останки на новинарот кој исчезна во Амазон, локацијата на злосторството ја признал еден од убијците

Еспресо
Пронајдени се посмртните останки на британскиот новинар кој исчезна во Амазон. Дом Филипс исчезна пред десет дена заедно со бразилскиот активист Бруно Переира. Десет дена...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСветСлајдерСцена

Илон Маск од Бразил: „Носам интернет во Амазонија!“

Еспресо
„Многу сум возбуден што сум во Бразил за лансирањето на Starlink за 19.000 училишта без конекција во руралните области и за еколошки мониторинг на Амазон“,...