10.8 C
Скопје
20:19 - 28 февруари, 2024

Ознака : Безос

ЕспресоСветСлајдерСцена

Џеф Безос планира да отпушти 10.000 вработени од „Амазон“ следната недела

Еспресо
Амазон, најголемата компанија на пазарот за е-трговија, планира да отпушти 10.000 луѓе или 3% од сите вработени следната недела,  пишува Њујорк Тајмс, повикувајќи се на...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Џеф Безос го нападна Џо Бајден: не ги знаете законите на пазарот

Еспресо
Расправии на далечина меѓу Џеф Безос и Џо Бајден: овој пат кавгата се води на Твитер. Основачот на Амазон го критикува претседателот на САД за...
ЛајфстајлСцена

Познатите на Вимблдон: Харелсон пиеше вино, Безос дојде со новата девојка (ФОТО+ВИДЕО)

Igor
Финалето на Вимблдон во кој српскиот тенисер ја однесе победата над Рожер Федерер вчера го следеа голем број познати лица. ВИП ложата еднакво брзо се...
ЛајфстајлСцена

ТАА ГО ЧИНЕШЕ БРАК: Најбогатиот човек на светот ја потврди врската со атрактивната Лорен (ФОТО)

Igor
Најбогатиот човек на светот, сопственикот на „Amazon“, Џеф Безос привлече големо внимание на вчерашниот финален меч на Вимблдон. Имено, тој се појави со 49-годишната водителка...