Познатите на Вимблдон: Харелсон пиеше вино, Безос дојде со новата девојка (ФОТО+ВИДЕО)

Финалето на Вимблдон во кој српскиот тенисер ја однесе победата над Рожер Федерер вчера го следеа голем број познати лица. ВИП ложата еднакво брзо се полнеше со членови од кралското семејство, но и со славни актерки, пејачки, манекенки…

Доброто расположение не недостасуваше, а еден од друг не се одвојуваа Кејт Мидлтон и принцот Вилијам, кои во текот на мечот се смееа и коментираа, како и секој друг вљубен пар.

профимедиа

Голем интерес предизвика актерот Вуди Харелсон, кој на натпреварот присуствуваше со својата сопруга Лаура Луи. Вуди изгледа малку повеќе се напи, а оние што го забележаа, од неговите гримаси направија гафови кои ги забавуваат корисниците на социјалните мрежи.

Во едно видео дури се гледа дека на Вуди не му беше дозволено да се врати на местото, па е снимен како пие вино.

Во публиката беше и актерот Бенедикт Кумбербач, исто така со својата сопруга Софи Хантер, како и Стенли Стенкли Туки, кој дојде во друштво на синовите Никол и Матео.

Младиот Бруклин Бекам пристигна со девојката Хана Крос со која има бурна врска. Во последно време повеќепати папараците ги сликаа во жестока кавга во јавноста, а со ова јавно претставување најверојатно сакаа да докажат дека меѓу нив сепак сè е во ред.

профимедиа

Во ВИП ложата се најде и најбогатиот човек на светот, основачот и сопственик на Амазон, Џеф Безос, во друштво на девојката Лорен Санчез. Тоа им е второ излегување во јавност откако Безос се разведе во мај оваа година.

профимедиа

Меѓу познатите фоторепортерите ги забележаа и актерот Том Хидлстон, пејачката Кетрин Џенкис, поранешниот тениски број еден Стефан Едберг, манекенката Кендал Џенер, Пипа Метјуз, Џејмс Мидлтон, братот на Кејт Мидлтон и други.

Но сепак Вуди Харелсон беше главна атракција.

Слични објави

Емили Ратајковски го носи „најжешкиот“ есенски тренд на најсекси начин

Igor

Даниел Кајмакоски и Ивана Петерс победници во „Твоето лице звучи познато“

Теодора Циклевска

Цела Македонија е на нозе! Ја бодри Тамара!

Igor

Уште не сте одбрале дестинација за зимување? Инстаграм има решение (ФОТО)

Еспресо

Едноставна елеганција: Брижит Макрон во темно сино издание зачинето со нараквица (ФОТО)

Igor

Албино манекенка прави светска кариера: Бев најчудната Казахстанка, а сега велат дека сум убава! (ВИДЕО)

Igor

Остави Коментар

19 − 17 =

Слични објави

Ава Карабатиќ открила: И како претседателка ќе објавувам разголени фотки, а за проститутките немам лошо мислење

Igor

Јоце Панов подготвува нова песна во изолација

Александра Велинова

СЕ СТРАВУВА ДЕКА ЗАСЕКОГАШ ЌЕ ГО ЗАГУБИ ВИДОТ: Мел Б префрлена во болница!

Igor

Погледнете како изгледаат велигденските јајца на Лила Филиповска! (ФОТО)

Васко Спасоски

Време е за добра забава: „Нокаут“ со настап во Скопје!

Васко Спасоски

Никол Шерцингер на Хаваи: Пејачката се разголе и покажа со што располага! (ВИДЕО)

Igor