3.8 C
Скопје
03:31 - 21 февруари, 2024

Ознака : бензин

Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Џеф Безос го нападна Џо Бајден: не ги знаете законите на пазарот

Еспресо
Расправии на далечина меѓу Џеф Безос и Џо Бајден: овој пат кавгата се води на Твитер. Основачот на Амазон го критикува претседателот на САД за...
Ви ПрепорачувамеЕспресоЖенски печатСлајдер

Европарламентот одлучи: Од 2035 нема да се продаваат возила со дизел и бензински мотори

Еспресо
Европскиот парламент вчера во Стразбур го одобри предлогот на Европската комисија до 2023 година да биде задолжително пласирањето на пазарот на ЕУ на нови автомобили...
ЛајфстајлСцена

ЈА ПОЛЕАЛЕ СО БЕНЗИН: Соседот гледал како се обидуваат да ја запалат куќата на МИРОСЛАВ ИЛИЌ

Igor
Сосед на Мирослав Илиќ во Мрчајевци пријавил дека група луѓе се обиделе да подметнат пожар во куќата на познатиот фолкер. Како што тој сведочел, биле...