10.8 C
Скопје
10:28 - 10 декември, 2022

Ознака : лима

Свет Слајдер Сцена

(Фото) Адријана Лима непрепознатлива со вишок килограми во Катар: Бразилката на натпреварот ги бодреше и Србите

Еспресо
Манекенката и поранешeн „ангел“ на Викторија сикрет, Адријана Лима на својот Инстаграм профил објави дека е во Катар. (Фото) Трибините се тресат: Драган Бјелогрлиќ и...
Свет Слајдер Сцена

(Фото) Горда мајка: Прва фотографија на Адријана Лима и нејзиниот син

Еспресо
Познатата манекенка Адријана Лима го роди своето трето дете. Таа се породи на 29 август и ги изненади сите свои фанови, постирајќи ја на Инстаграм...
Секојдневие

Лима како за на плажа, Ратајковски во фустан-чорапа, Сијара полугола… Ѕвездите кои доминираа на забавата по повод доделувањето на Оскарите

Еспресо
„Vanity fair“ секоја година ја приредува најдобрата холивудска забава по повод доделувањето на Оскарите, а сите оние кои не добиле повик за престижното доделување на...
Свет Сцена

Адриана Лима докажа дека и без грам шминка изгледа прекрасно (ФОТО)

Еспресо
Една од најуспешните манекенки во светот, Адриана Лима, веќе многу пати докажа дека и без грам шминка е вистинска убавица. Згодната Бразилка папараците ја сликале...
Лајфстајл Сцена

Еве зошто ја нарекуваат најзгодната жена во светот, Лима го запали Инстаграм (ФОТО)

Igor
Најдолговечниот ангел на „Victoria’s Secret“, бразилската манекенка Адријана Лима на својот Инстаграм профил сподели фотографија која на нејзините следбеници, а особено на оние од машкиот...
Лајфстајл Сцена

Адријана Лима со оваа фотка го воодушеви светот: Прекрасна е! (ФОТО)

Igor
Адријана Лима според многумина е најубавата жена во светот, а сега со своите пријатели на Инстаграм таа покажа од кого го наследила својот изглед. Бразилската...
Лајфстајл Сцена

Лима гола во кревет со ружи кои и ги испратил милијардер, а сите се прашуваат дали има гаќички (ФОТО)

Igor
Адријана Лима (38) повторно има широка насмевка бидејќи ужива во љубовта со турскиот милионер Емир Ујар (37) со кој првпат беше фотографирана на Миконос на...
Лајфстајл Сцена

Адријана Лима „згрми“ на плажа (ФОТО)

Igor
Славната манекенка Адријана Лима (38) повторно жари и пали. Имено, бразилската убавица уште еднаш покажа дека е во топ форма, при што на Инстаграм објави...
Лајфстајл Сцена

Нова љубов и нов стајлинг: Адријана Лима во сензуално издание на прошетка на Миконос (ФОТО)

Igor
На познатата бразилска убавица Адријана Лима никогаш не и недостасувало самодоверба да ги искаже и јавно покаже своите атрибути. Изгледа дека за време на престојот...
Секојдневие

Сите занемеа кога АДРИЈАНА ЛИМА се појави во блескаво сино издание (ФОТО)

Igor
Оваа убавица пристигна во Кан и повторно им покажа на сите зошто таа важи за една од најубавите жени во светот. Филмскиот фестивал во Kан...