9.7 C
Скопје
03:21 - 28 февруари, 2024

Ознака : бизнисмен

Ви ПрепорачувамеЕспресоСветСлајдерСцена

Почина Мохамед Ал Фаед: Неговиот син загина пред 26 години во сообраќајна несреќа со принцезата Дијана

Еспресо
По смртта на неговиот син Доди, Мохамед покренал сопствена приватна истрага за несреќата бидејќи бил незадоволен од официјалната истрага. Former Harrods and Fulham FC owner...
БалканСлајдерСцена

САКА БИЗНИСМЕНИ: Кога бракот на ЈЕЛЕНА КАРЛЕУША се распаднал, УТЕХА нашла во прегратка на друг бизнисмен

Еспресо
Бракот на Јелена Карлеуша е секојдневна тема во јавноста, а сега е откриено на кој маж таа се фрлила во прегратка по разводот. Кога во...
ЕспресоЖенски печатСлајдер

(ВИДЕО) ЗБОГУМ, БЕРНАРД ТАПИ: Спортскиот и политичкиот свет се простува од бизнисменот и претседател на Олимпик Марсеј

Еспресо
Бернард Тапи, поранешен француски министер, бизнисмен, претседател на Олимпик Марсеј, почина по долго боледување на 78 -годишна возраст, веста ја пренесуваат француските медиуми. Реакциите од...
ЛајфстајлСцена

Лима гола во кревет со ружи кои и ги испратил милијардер, а сите се прашуваат дали има гаќички (ФОТО)

Igor
Адријана Лима (38) повторно има широка насмевка бидејќи ужива во љубовта со турскиот милионер Емир Ујар (37) со кој првпат беше фотографирана на Миконос на...