4.8 C
Скопје
03:22 - 4 март, 2024

Ознака : Бернард Тапи

ЕспресоЖенски печатСлајдер

(ВИДЕО) ЗБОГУМ, БЕРНАРД ТАПИ: Спортскиот и политичкиот свет се простува од бизнисменот и претседател на Олимпик Марсеј

Еспресо
Бернард Тапи, поранешен француски министер, бизнисмен, претседател на Олимпик Марсеј, почина по долго боледување на 78 -годишна возраст, веста ја пренесуваат француските медиуми. Реакциите од...