-3.2 C
Скопје
23:11 - 8 февруари, 2023

(Фото) Ивана Нол в.с Изабел Гулар: Меч на убавици Хрватска -Бразил ќе гледаме на трибините

Пред очекуваниот со нетрпение фудбалски натпревар на репрезентациите на Бразил и на Хрватска кој ќе се одвива денес во 16 часот, фрламе поглед на две жестоки навивачки. Едната – Ивана Нол навива за Хрватска, а втората убавица е бразилска манекенка и поранеше ангел на Викторија Сикрет, а навива за Бразил.

Најпролавената хрватска навивачка во Катар, Ивана Нол во 2016 година се натпреваруваше на изборот за Мис Загреб и беше прогласена за втора придружничка.

Истата година се обиде да ја освои титулата и на изборот за мис на Хрватска, но успеа да влезе во финалето како мис дијаспора, со оглед на тоа што постојаната адреса на живеење ѝ е германска.

И покрај тоа што никогаш не успеа официјално да биде прогласена за најубава, Нол деновиве е вистинска ѕвезда, со оглед на тоа што на Светското првенство во Катар ги привлече сите погледи кога во Доха се појави во навивачка опрема за да ги бодри „Ватрените“ во трибините.

И денес таа е подготвена за „секси“ бодрење на Хрватска.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ivana Knöll (@knolldoll)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ivana Knöll (@knolldoll)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ivana Knöll (@knolldoll)

На другата страна на трибините ќе ја видиме презгодната бразислка манекенка Изабел Гуларт.

Изабел е дојдена во Катар за поддршка на резервниот голман на германската репрезентација и Ајнтрахт Франкфурт Кевин Трап, кому му е девојка. Секако, таа е ѕвезда која привлекува внимание на трибините, а неодамна позираше со бразилското знаме.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Izabel Goulart (@izabelgoulart)

Во очекување на нови фотографии од двете убавици (споделени на социјалните мрежи) сигурни сме дека натпреварот – во најмала рака – ќе биде жежок.

Слични објави

(Фото) Нашата Тијана Петреска се враќа со титула од светскиот избор за најубава студентка

Еспресо

(Фото) Мадона во нејзин стил се пресмета со зајадливите коментари – „Поклонете се кучки“

Еспресо

(Фото) Тажното писмо на Бланко со кое се извинува за скандалот на Сан Ремо: „Ве оставив во солзи како мајка ми, ме видовте кревок како дете…“

Еспресо

(Видео) Полуден пејач направи ‘ршум на Сан Ремо, ја шокираше публиката, го испратија со свирежи

Еспресо

Ѕвезите ќе им помогнат: Два хороскопски знаци многу брзо ќе ги исполнат соништата

Еспресо

Славчо Попоски: Грч студени утра, висок воздушен притисок, а еве кога ќе има мал пораст на температурите

Еспресо
Се вчитува....