2.8 C
Скопје
05:06 - 19 април, 2024

Ознака : шеик

Ви ПрепорачувамеЕспресоИнтимаЛајфстајлСекојдневиеСлајдерСтил

(Видео) Катарскиот шеик фатен „на дело“ од жена му: Се ѕвери во бразилска навивачка насмејан од уво до уво, ама „нема да биде вака насмејан кога ќе дојде дома“

Еспресо
За време на натпреварот помеѓу Бразил и Швајцарија, поранешниот емир на Катар, шеикот Хамад бин Калифа Ал Тани, забележал бразилска навивачка како ја снима публиката,...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(Фото) Сите жени на Тамим бин Хамад Ал Тани, емирот на Катар: Убавици, образовани на престижни колеџи, со страст кон модата и уметноста

Еспресо
Катарското кралско семејство нема долга историја во споредба со другите арапски династии, ниту пак потекнува од пророкот Мухамед, но има големо влијание во својата земја,...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдерЧудесни жени

(Фото) Сè за кралското семејство на Катар: Емирот е одговорен за Светското првенство, но жените во неговиот живот имаат огромно влијание и моќ

Ј.К.Д
Емирот на Катар, Тамим бин Хамад Ал Тани, е првенствено одговорен за организацијата на Светското првенство во неговата земја, но тој не е единствениот член...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

(ВИДЕО) ДОМАШНОТО МИЛЕНИЧЕ МЕЧКАТА: Ја скрши вратата од Ламборџинито на шеикот

Еспресо
Едно од домашните миленици на шеикот Хумаид Абдул Албукаис, инвеститор и колекционер на суперавтомобили од Дубаи, направи врева во својата игра. Тој случајно ја скршил...
БалканВи ПрепорачувамеСцена

Алма Туцаковиќ: Уживам во тоа што сум жена на шеик!

Еспресо
Босанската пејачка Алма Туцаковиќ открила дека е во брак со шеик на кого му е 23-та жена по ред. „Што се однесува до естрадата, се...
ЛајфстајлСцена

Ова е најзгодната Македонка во Катар: Симона од Скопје има тело од милион долари (ФОТО)

Igor
Атрактивната Симона Стојановска е по се изгледа нашата најголема амбасадорка во Катар. Со својот изглед, скопјанката Симона е појава во една од најбогатите земји во...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајл

ДУРИ СЕГА ПОЧНУВА СКАНДАЛОТ: Се појави побегнатата жена на шеикот од Дубаи

Igor
Откако побегна од шеикот, принцезата Хаја е фотографирана пред судот во Лондон, каде започнала борбата за старателство над децата. Со нејзе биле нејзината адвокатка и...