17.8 C
Скопје
14:50 - 20 април, 2024

Ознака : мис

Ви ПрепорачувамеЛајфстајлЛокумчеНаши ФациСлајдерСтилСцена

(Фото) Македонските убавици со титули на MISS TOP MODEL EARTH 2023

Еспресо
На изборот за MISS TOP MODEL EARTH 2023, кој минатиот викенд се оджа во Тбилиси, Грузија, две девојки од Македонија освоија титули. Сара Дојчиноска ја...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлЛокумчеСветСлајдерСтилСцена

(Фото) Кралицата на убавината Шерика Де Армас почина на 26 години: По тешка битка со рак на грлото на матката 

Еспресо
Шерика Де Армас, која ја освои круната за кралица на убавината на Уругвај и ја претставуваше својата земја на Мис на светот 2015 година, почина...
Ви ПрепорачувамеЛокумчеНаши ФациСлајдерСцена

(Фото) Новата Мис на Медитеранот е Мија Стерјовска 

Еспресо
На изборот за Мис на Медитеранот 2023 кој се одржа минатиот викенд во Киренија на Кипар, нашата претставничка Мија Стерјовска направи голем успех со победата...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Скандал на избор за Мис: „Нè тераа да позираме голи со раширени нозе“

Еспресо
Шест финалистки на овогодинешниот избор за убавина Мис Универзум Индонезија поднеле жалби до полицијата, обвинувајќи ги организаторите дека ги принудиле да се соблечат за да...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлЛокумчеНаши ФациСлајдерСтилСцена

(Фото) Презгодната битолчанка со заслужена титула: Матеа Христовска е Мис најдобро тело на World Next Top Model 2023

Еспресо
Викендов во Бејрут, Либан, се одржа изборот за World Next Top Model за 2023 година. Нашата држава ја претставуваше 18-годишната убавица и модел Матеа Христовска...
Наши ФациСлајдерСцена

(Фото) Убавицата Анастасија од Куманово е новата Мис Тин Галакси 2023

Еспресо
Викендов во Банско, Бугарија, се одржа изборот за убавина за деца и тинејџери Little Miss&Mister Galaxy и Miss&Mister Teen Galaxy 2023. Во конкуренција на тинејџерки...
ЛокумчеСветСлајдерСцена

(Фото) Украина побара да се отстрани Руската убавица од учество на натпреварот за Мис Универзум

Еспресо
Според агенцијата УНИАН, жалбата е поврзана со специјална воена операција на Руската Федерација. Организацискиот одбор на украинската национална сцена на натпреварот Мис Универзум (Мис Украина...
ЛокумчеСлајдерСцена

(Фото) Ана Сасо, Мис на Југославија во 1982, и денес изгледа неверојатно

Еспресо
Иако сме навикнати на тоа дека секогаш изгледа беспрекорно, Ана Сасо, поранешна мис на Југославија (1982) и манекенка која стана популарна ширум светот по снимањето...
ЛокумчеНаши ФациСлајдерСцена

Убавица од Неготино: Анастасија Божинова е Втора придружничка на изборот за Мис на Евроазија 2022

Еспресо
Мис ЕВРОАЗИЈА 2022, уште една титула за македонската убавина. 18-годишната неготинчанка Анастасија Божинова ја освои титулата Втора придружничка на изборот за Мис на Евроазија 2022...
Ви ПрепорачувамеЛокумчеСлајдерСцена

(Фотогалерија) Една од најплатените руски моделки се огласи од Рим со нејзино мислење за војната

Еспресо
Родена во 1997 година, висока 165 см, Олга Плакина е поранешна руска спортистка и една од најплатените руски моделки добро позната во својата земја. Русокоса...