9.8 C
Скопје
24 октомври, 2021

Ознака : индија

Ви препорачуваме на СП Лајфстајл Секојдневие Слајдер

Кој е индискиот гуру Моханџи чии следбеници се Новак Ѓоковиќ и неговата сопруга Јелена

И. Т.
Индискиот гуру Моханџи е инспирација и духовен водач на милиони следбеници низ целиот свет, а меѓу нив се и некои познати личности како Новак Ѓоковиќ...
Дестинации и Дегустации Женски печат Слајдер

ВО МАКЕДОНИЈА, КАКО ВО ИНДИЈА: Националното јадење, „Даал“ за целодневна енергија

Еспресо
Ова вкусно и високо хранливо национално јадење на Индија е особено популарно во јужните делови на земјата, но може да се најде и во Непал,...
Дестинации и Дегустации Женски печат Слајдер

(ФОТО) ДРУГ СВЕТ: Како изгледа појадокот во Венецуела, Западна Индија и Турција?

Еспресо
Појадокот кај нас знае да биде бурек или кифла со јогурт за тие што се „на нозе“ или класичните јајца или можеби ретро: леб со...
Секојдневие

Одличен крој, уште подобра боја: Меланија Трамп ја заврши посетата на Индија во голем стил! (ФОТО)

Еспресо
Меланија Трамп им одржа уште една модна лекција на сите… Меланија Трамп успеа повторно да ги воодушеви сите со своето последно појавување. Со ова појавување...
Секојдневие

Индија збудале по Меланија Трамп, а таа воодушеви со стајлингот (ФОТО)

Еспресо
Индија збудале по Меланија Трамп… Пред оваа дама да дојде во оваа земја, таму насекаде можеа да се видат билборди кои го најавуваат нејзиното доаѓање...
Секојдневие

Се окози коза со „човечко“ лице, сега ја обожаваат како Бог (ВИДЕО)

Еспресо
Оваа коза во Индија ја обожават како Бог откако се окози се невообичаено лице кое наликува на човек. Фотографиите и снимките од чудното животно од...
Секојдневие

Го срушила гинисовиот рекорд: Тинејџерка од Индија ја има најдолгата коса на светот! (ВИДЕО)

Еспресо
Девојка од Индија ја држи титулата за тинејџерка со најдолга коса на светот повеќе од една деценија. Ова признание е резултат на нејзиното лошо искуство...
Здрави навики

Индиски совети за убавина: Применувајте ги за зачувување на младоста

Igor
Жените од Индија знаат многу природни начини за нега, а се препознатливи по својата младоликост и по секогаш негуваната мазна и блескава кожа. Тие ретко...