03:40 - 23 јуни, 2024

Ознака : Црнокрак

Ви ПрепорачувамеЛајфстајлЛокумчеНаши ФациСлајдерСтилСцена

(Фото) Македонските убавици со титули на MISS TOP MODEL EARTH 2023

Еспресо
На изборот за MISS TOP MODEL EARTH 2023, кој минатиот викенд се оджа во Тбилиси, Грузија, две девојки од Македонија освоија титули. Сара Дојчиноска ја...
ЛокумчеНаши ФациСлајдерСцена

(Фото) Miss Tourism Universe: Македонката Ева освои две титули во Либан

Еспресо
Минатиот викенд во Бејрут, Либан, се одржа деветтото издание на интернационалниот избор за женска убавина MISS TOURISM UNIVERSE 2022. Македонија ја претставуваше 19-годишната Ева Јовановска...
Ви ПрепорачувамеЕспресоЖенски печатНаши ФациСлајдерСцена

(ФОТО) СЕДУМ ТИТУЛИ ЗА МАКЕДОНИЈА на LITTLE MISS & MISTER GALAXY 2022, Македонците лом направија!

Еспресо
Фантастичен успех за Македонија вчеравечер во Банско, Бугарија, каде се одржа детски избор за убавина, Little Miss & Mister Galaxy 2022, на кој се претставија...
Ви ПрепорачувамеЕспресоЖенски печатНаши ФациСлајдерСцена

МАКЕДОНКИТЕ РАСТУРИЈА НА МИС ЕВРОПА 2022: Две титули за Македонија – Браво за убавиците Мија и Ана!

Ј.К.Д
Вчеравечер во хотелот „Хилтон“ во Бејрут, Либан, се одржа големото финале на изборот за Мис на Европа за 2022. Голем успех за Македонија! Двете наши...
Ви Препорачуваме

Убавата скопјанка Ангела Јакимовска освои титула за „Miss Best Body“ на „Miss Europe“ во Бејрут! (ФОТО)

Васко Спасоски
Вчеравечер во Бејрут, Либан, се одржа изборот за „Мис на Европа 2020“, на кое учество земаа и две девојки од Македонија. Победи убавицата од Франција, ...