Ознака : мис европа

Ви Препорачуваме

Убавата скопјанка Ангела Јакимовска освои титула за „Miss Best Body“ на „Miss Europe“ во Бејрут! (ФОТО)

Васко Спасоски
Вчеравечер во Бејрут, Либан, се одржа изборот за „Мис на Европа 2020“, на кое учество земаа и две девојки од Македонија. Победи убавицата од Франција, ...
Лајфстајл Сцена

БЕШЕ МОТИВАЦИЈА ЗА СИТЕ БОЛНИ: Поранешната МИС ЕВРОПА ја изгуби најтешката борба

Igor
Поранешната Мис Европа и Мис спорт, Дијана Милојковиќ, почина на 33-годишна возраст, после долгогодишна борба со ракот на грлото на матката. Нејзиниот живот и борба...