7.8 C
Скопје
20:11 - 20 февруари, 2024

Ознака : Бејрут

Ви ПрепорачувамеЛајфстајлЛокумчеНаши ФациСлајдерСтилСцена

(Фото) Презгодната битолчанка со заслужена титула: Матеа Христовска е Мис најдобро тело на World Next Top Model 2023

Еспресо
Викендов во Бејрут, Либан, се одржа изборот за World Next Top Model за 2023 година. Нашата држава ја претставуваше 18-годишната убавица и модел Матеа Христовска...
Ви ПрепорачувамеЕспресоЖенски печатНаши ФациСлајдерСцена

МАКЕДОНКИТЕ РАСТУРИЈА НА МИС ЕВРОПА 2022: Две титули за Македонија – Браво за убавиците Мија и Ана!

Ј.К.Д
Вчеравечер во хотелот „Хилтон“ во Бејрут, Либан, се одржа големото финале на изборот за Мис на Европа за 2022. Голем успех за Македонија! Двете наши...
Ви Препорачуваме

Убавата скопјанка Ангела Јакимовска освои титула за „Miss Best Body“ на „Miss Europe“ во Бејрут! (ФОТО)

Васко Спасоски
Вчеравечер во Бејрут, Либан, се одржа изборот за „Мис на Европа 2020“, на кое учество земаа и две девојки од Македонија. Победи убавицата од Франција, ...