16.8 C
Скопје
23:39 - 19 мај, 2024

(Видео) Убиена мисица среде ресторан: Вознемирувачко видео од стравичниот настан, причините се застрашувачки

Еден ужасен настан ја потресе еквадорската јавност кога поранешната мисица Ланди Парага Гојбуро беше убиена среде бел ден во ресторан.

На видеото од надзорната камера може да се види како Ленди и нејзината придружник спокојно разговараат пред напаѓачите да ги нападнат.

Еден од напаѓачите пукал во нив, додека другиот чувал стража пред вратата од ресторанот. Оваа трагедија остава многу прашања, а полицијата веднаш покрена истрага за да го открие мотивот на ова брутално злосторство.

Ланди Парага Гојбуро, кој имаше само 23 години, беше добро позната личност во Еквадор. Таа беше избрана за Мис на провинцијата Лос Риос во 2022 година и имаше импресивни следбеници на социјалните мрежи, каде што редовно ги споделуваше своите авантури и луксузниот начин на живот. Исто така, таа беше сопственик на бизнис (увозни производи) и имаше своја линија на спортска облека. Сепак, зад светлата фасада на нејзиниот живот се криеше мрачен свет кој сега се најде во фокусот на јавноста.

Во декември минатата година, името на Ланди Парага Гојбуро беше поврзано со истрага против голема организирана криминална група. Ова откритие фрла нова светлина врз животот на младата дама и го наметнува прашањето дали нејзиниот трагичен крај е поврзан со нејзиното наводно поврзување со криминални активности. Името на еден од осомничените Хеливе Ангула, познат како „Естимадо“, беше поврзано со Ланди во разговор со дилер на дрога, фрлајќи сенка на сомнеж врз овој случај.

Полицијата сега се обидува да ја разреши оваа сложена мистерија и да ги открие мотивите зад убиството на младата девојка. Освен тоа, под истрага се и трансферите на пари на банкарската сметка на Ланди Парага Гојбуро, а целата ситуација станува се посложена и мистериозна. За овој случај државното обвинителство молчи, дополнително придонесувајќи за мистериозност на целата ситуација.

Ова трагично убиство остава многу прашања неодговорени, а јавноста со нетрпение очекува понатамошни разврзувања на овој случај. Ленди Парага Гојбуро ќе остане запаметена како млада жена чиј живот прерано заврши, оставајќи зад себе многу тајни кои допрва треба да се откријат.

Слични објави

Ера Ојданиќ заврши во болница: Пејачот е итно хоспитализиран, закажана му е операција

Еспресо

(Фото) Салма Хајек на Кански филмски фестивал, неверојатно секси: Црн светликав фустан со голи рамена

еспресо

Вељко Ражнатовиќ осуден за изјавата: „Бирајте што жените…“

еспресо

На победникот на Евровизија Немо му е одземен кристалниот микрофон: „Не знам каде е сега“

еспресо

На Цеца ѝ се слоши среде концерт: „Немав кислород“

еспресо

Ѕвездено време на хороскопските знаци: Ова се вашите судбоносни години од животот

еспресо
Се вчитува....