13.8 C
Скопје
00:06 - 30 мај, 2024

Ознака : мис универзум

Ви ПрепорачувамеЛокумчеСветСлајдерСцена

(Фото) Саудиска Арабија за првпат на Мис Универзум: Оваа убавица го направи историскиот чекор

еспресо
Чест е да се учествува на натпреварот за Мис Универзум 2024 година, изјави Руми Алкатани која ќе ја претставува земјата.   View this post on...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлЛокумчеСветСлајдерСтилСцена

(Фото) Какво тело, каква убавина! Убавицата од Никарагва е Мис Универзум за 2023: Манекенка со факултетска диплома

Еспресо
Во саботата вечерта на 18 ноември во Сан Салвадор се одржа изборот за Мис Универзум 2023, а победи убавата Шинисе Паласиос од Никарагва.   View...
ЛајфстајлЛокумчеСветСлајдерСтилСцена

(Фото) Руската убавица Ана Линикова отворено за „Мис Универзум“, кариерата и личниот живот: „Мојата прва работа беше во фабрика“

Еспресо
Минатиот месец, на 15 јануари, во Њу Орлеанс заврши 71-от годишен меѓународен натпревар за убавина Мис Универзум, каде Русија ја претставуваше 22-годишната манекенка од Оренбург,...
Ви ПрепорачувамеЕспресоЛајфстајлСветСлајдерСтилСценаЧудесни жени

(Фото) Богат сопруг, брутално убиство, самоубиство, киднапирање… Различни судбини на убавиците на Мис Универзум

Еспресо
Оваа година титулата за најубаво девојка на престижниот натрпевар за убавина „Мис Универзум“, кој се одржа неодамна, ја доби Ар’Бони Габриел од САД. Габриел е...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

(ФОТО) НОВА МИС УНИВЕРЗУМ: Прекрасната Индијка, зад себе остави 79 убавици

K.A.
Се одржа 70. светски избор за убавина, а титулата Мис Универзум за 2021 година ја понесе Харназ Санду (21), Мис на Индија.   View this...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

ФОТО: Оливија ги „сервираше“ градите качена на јахта, но тоа не е се!

Васко Спасоски
Поранешната „Мис Универзум“, Оливија Кулпо (28) е фотографирана без градник на јахта во Кабо Сан Лукас, но вниманието на папараците го предизвика и нешто друго....
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

ФОТО 18+: Осамна сатирична восочна фигура што покажува како Доналд Трамп има секс со Мис Универзум

Васко Спасоски
Восочна фигура која го покажува американскиот претседател Доналд Трамп како има секс со Мис Универзум е изложена во уметничката галерија „Soho Revue“ во Лондон. Сатиричната...
БалканВи ПрепорачувамеСцена

Хрватската Мис Универзум во разрушен стан по земјотресот: Им помагам на пријателите! (ФОТО)

Еспресо
Новата хрватска Мис Универзум, Мирна Мариќ, понеделникот го помина во разрушен стан на своите пријатели. Мирна со лопатка и метла го чистеше станот, по земјотресот...