5.3 C
Скопје
04:40 - 19 април, 2024

Ознака : Мисица

Ви ПрепорачувамеЛокумчеСветСлајдерСцена

(Фото) Саудиска Арабија за првпат на Мис Универзум: Оваа убавица го направи историскиот чекор

еспресо
Чест е да се учествува на натпреварот за Мис Универзум 2024 година, изјави Руми Алкатани која ќе ја претставува земјата.   View this post on...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Позната руска мисица на списокот на убиените во терористичкиот напад во Москва: „Беше најубавата, најљубезната личност…“

еспресо
Меѓу загинатите во терористичкиот напад во Москва е и позната руска манекенка и добитничката на титулата „Мис Твер 2001“ Екатерина Новоселова (42), извести за РИА...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлЛокумчеСветСлајдерСтилСцена

(Фото) Преубавата Ноелија Војгт стана Мис на САД 2023: Американка со венецуелско потекло

Еспресо
72-от избор за Мис на САД се одржа во луксузното одморалиште Гранд Сиера во Рено, Невада. Ноелија Војгт од Јута ја освои титулата Мис на...
Ви ПрепорачувамеЛајфстајлЛокумчеСлајдерСтил

(Фото) Трансродова убавица ја освои титулата Мис Холандија: Ќе се бори за престижната титула Мис Универзум

Еспресо
За прв пат во историјата, трансродова жена победи на натпревар за убавина во Холандија. Сега таа ќе се бори за титулата „Мис Универзум“. Станува збор...
Ви ПрепорачувамеИнтервјуЛокумчеНаши ФациСлајдерСцена

(Фото) Одблизу со Ангела Василевска, мисица: Изборите за Мис не се лесни, треба да знаеш да се справиш со стрес и возбуда

Милица Џаровска
Ангела Василевска е една од најпоуларните девојки на Инстаграм кај нас. Четириесет и две илјади луѓе ја следат не само поради нејзината убавина и титулите...
ЛокумчеСветСлајдерСцена

(Фото) Оваа убавица е новата девојка на Том Брејди: Веќе му го носи презимето на грбот

Еспресо
Не поминаа ни два месеци од разводот на Том Брејди и Жизел Бундхен, а познатиот спортист веќе го поврзуваат со нова девојка. Станува збор за...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Ја злоставувал 8 часа, а потоа ѝ фрлил киселина во лицето: Мисицата после 400 операции докажува дека чуда се можни

Еспресо
Кејти Пајпер била мис и модел на врвот на нејзината кариера кога бившото момче кое ја демнело најмило професионалец да ја полие со киселина. Таа...
Ви ПрепорачувамеЛокумчеСлајдерСцена

(Фото) На војниците им готви храна: Викторија Апанасенко е новата Мис Универзум 2022

Еспресо
Викторија е професионална манекенка, има 27 години но откако Русија ја нападна Украина, готви и служи храна за деца, постари лица, раселени и војници.  ...
Ви ПрепорачувамеЕспресоЖенски печатНаши ФациСлајдерСцена

(ФОТОГАЛЕРИЈА) Манекенката Билјана Јаневска славеше роденден: ВО ВИЛА НА ВОДНО со сите луксузи „на нишан“!

Еспресо
Македонската убавица Билјана Јаневска, која минатата година освои три престижни награди за убавина и стана Прва придружничка на изборот за убавина Мис модел туризам во...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

(ФОТО) ПОРАНЕШНАТА МИС НА УКРАИНА ПОЗИРА СО ПУШКА: Анастасија Лена неодамна позираше со цвеќе, а сега повика на одбрана на Украина!

Еспресо
Поранешната мис на Украина, Анастасија Лена, објави на својот Инстаграм профил фотографија на која позира со пушка во рака. Лена победила на изборот за убавина...