3.8 C
Скопје
18:44 - 5 декември, 2023

Ненадејно почина Плејбој моделот Таби Браун, поранешнa љубовница на фудбалерите Марио Балотели и Рахим Стерлинг

Веста за смртта на 38-годишната манекенка ја објави нејзиниот поранешен менаџер. Причините за ненадејната смрт на Таби се уште не се познати. Последен пат убавицата постирала на социјалните мрежи пред шест недели, споделувајќи „стори“ од вежбање во теретана и релаксација во одморалиште.

Пријателите на манекенката се шокирани од трагедијата. „Моето срце е скршено“, напиша британскиот ТВ водител Вас Џеј Морган. „Каква светлина си. Твојот изглед одговараше на твојата внатрешна состојба, исто толку убава. Навистина сум шокиран и тажен поради твоето заминување. Почивај во мир“, напиша пејачката НејНеј.

Таби е родена во јужен Лондон. Учествувала во многу рекламни кампањи. Браун настапуваше како модел на Плејбој и се појавуваше во кампањи за Canon, Virgin Atlantic, AX и Lynx. Таа, исто така, глумеше во музички спотови за раперите Снап Дог и Дизи Раскал и се натпреваруваше во реалното шоу The Bachelor.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tabby Brown (@tabbybrown)

Убавицата имаше неколку романси со познати личности. Во 2011 година, моделката почна да се забавува со италијанскиот фудбалер Марио Балотели. Врската на парот траеше седум месеци, а заврши кога на Браун ѝ здодеа од забавите на нејзиниот љубовник со други жени. Во 2016 година, Таби се зближи со фудбалерот на фудбалскиот клуб Челзи, Рахим Стерлинг. Вљубените беа неколкупати „уловени“ на средби во хотелот Lowry во Манчестер.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tabby Brown (@tabbybrown)

 

Слични објави

Ален Исламовиќ погоден од смртта на Владо Правдиќ: Се прости од колегата

Еспресо

(Фото) Запознајте ја најбогатата Босанка, „тешка“ е 300 милиони евра, роди на 51 година

Еспресо

(Видео) По концертот на Александра Пријовиќ во Загреб сите паѓаа како покосени

Еспресо

Џулија Робертс се огласи за смртта на Метју Пери: Доживеале голема љубов, а еве што кажа за трагедијата

Еспресо

(Видео) Александра Пријовиќ не издржа пред крајот на концертот: Мора ли секоја вечер да плачам?

Еспресо

Почина поранешниот клавијатурист на „Бијело дугме“ Владо Правдиќ

Еспресо
Се вчитува....