10.8 C
Скопје
04:57 - 23 мај, 2024

Ознака : манипулација

Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПСветСлајдерСцена

Препознајте дали сте во токсична врска со помош на експертката Луана Вард: Овие девет совети се клучни

М.Р.
Експертката за врски Луана Вард открива девет знаци по кои можете да препознаете дека вашата врска е токсична како и совети што е можно побрзо да излезете...
ЛајфстајлСекојдневиеСлајдер

ЗАШТИТЕТЕ СЕ ОД МАНИПУЛАТОРИ: Препознајте ги по оваа тактика

Еспресо
Манипулаторите се луѓе кои користат различни тактики за да ги постигнат своите себични цели, а една од нивните главни мотиви е да ја понижат личноста...
СценаХороскоп

НЕ СЕ НИ ОБИДУВАЈТЕ: Жените во овие три хороскопски знаци не можете да ги надмудрите

Igor
Жените родени во овие три хороскопски знаци имаат внатрешен мир и висока емоционална интелигенција, што ги прави невозможни дури и за најмала манипулација. БИК Жените...