28.4 C
Скопје
17:11 - 25 јуни, 2024

Ознака : Лаги

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Џулија Фокс помина на детектор за лаги: Откриени непријатни факти од животот, вклучително и страста за крадење!

Еспресо
33-годишната италијанско-американска актерка и моделка Џулија Фокс направила тест со детектор за лаги за „Венити фер“ (Vanity Fair) и ги признала непријатните работи што ги...
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПСветСлајдерСцена

Препознајте дали сте во токсична врска со помош на експертката Луана Вард: Овие девет совети се клучни

М.Р.
Експертката за врски Луана Вард открива девет знаци по кои можете да препознаете дека вашата врска е токсична како и совети што е можно побрзо да излезете...
ИнтимаЛајфстајлСлајдер

ГИ ПРЕПОЗНАВАТЕ? Ова се ШЕСТ „БЕЛИ ЛАГИ“ кои ги кажуваме утрото потоа!

Еспресо
Кога првпат имате секс со новиот партнер или пак, сте на „секс за една вечер“, утрото потоа може да биде исполнето со непријатен молк или...
БалканВи ПрепорачувамеСлајдерСцена

СКАНДАЛИТЕ СО АЦА ЛУКАС ПРОДОЛЖУВААТ: РТС ќе го тужи пејачот за лаги и навреди

Еспресо
Радио телевизија Србија (РТС) ќе поднесе тужба против фолкерот Аце Лукас поради бројни изговорени лаги и навреди кои јавно ги кажал на сметка на РТС...
СветСлајдерСцена

ПОЛУСЕСТРАТА НА МЕГАН МАРКЛ БАРА 75.000 ДОЛАРИ ЗА КЛЕВЕТА: Меган Маркл повторно на суд поради наводни изговорени лаги!

Еспресо
Саманта Маркл, полусестрата на Меган Маркл, поднела тужба во Судот на Флорида обвинувајќи ја Меган за клевета „заснована на очигледно лажни и злонамерни изјави“ што...
Ви ПрепорачувамеЗдрави навикиЗдравјеСлајдер

ПЕТ „ДЕБЕЛИ“ ЛАГИ ЗА ПРАЗНИЧНОТО ДЕБЕЛЕЕЊЕ: Колку килограми навистина „лепиме“ за Нова година и Божиќ

Еспресо
Празничните трпези на кои се препуштаме за време на новогодишните и божиќните празници секогаш ни предизвикуваат грижа на совет поради прејадувањето, но и страв од...
АстроСлајдерХороскоп

НАЈГОЛЕМИТЕ ЛАЖГОВЦИ ВО ХОРОСКОПОТ: Бели лаги или сериозен проблем со кажување на вистината?

М.Р.
Лагите не се секогаш лоши, понекогаш тие се единствениот начин да се избегнат кавги, но сепак постои став кај луѓето дека е подобро да се...
Секојдневие

Вистинската Људмила од Чернобил проговори за серијата и рече дека е полна со лаги! (ВИДЕО)

Слободен Печат
Луѓето ширум светот во еден здив ја гледаа серијата „Чернобил“. Серијата која освои 3 Еми-награди, сите не потсети на хоророт од нуклеарната катастрофа која се...
Лајфстајл

Најчестите лаги кои мажите ги кажуваат на првиот состанок!

Слободен Печат
Иако повеќето од нив уште на самиот почеток пристапуваат искрено и отворено, некои едноставно мислат дека подобро ќе пројдат доколку лажат, односно „разубават“ некои работи....
СценаХороскоп

Не се обидувајте да ги излажете: Овие 3 хороскопски знаци се најдобрите детектори на лаги

Igor
Некои луѓе, во споредба со останатите, имаат поголема способност да ги откриваат лагите. Иако тоа може да зависи од повеќе фактори, овде влијание има и...