12.8 C
Скопје
07:53 - 28 мај, 2024

Ознака : тужба

Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСценаЧудесни жени

Нова тужба против Жерар Депардје: „Брутално ме грабна“, сексуално ја вознемирувал

еспресо
Поднесена е нова тужба против францускиот актер Жерар Депардје (75) за сексуален напад, наводно извршен за време на снимањето на филм во 2021 година, објави...
СветСлајдерСцена

Нова тужба против Бил Козби: Поранешен модел тврди дека ја дрогирал и силувал

Еспресо
Познатиот американски комичар Бил Козби се соочува со нова тужба, овој пат од поранешната Плејбој зајачица Викторија Валентино, пишува CNN. Валентино, кој денес има 52...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Меган Маркл и Хари сами ги испровоцирале и повикале фотографите за „бркотницата“: Ова се новите детали кои откриваат дека војводите сами „си го барале“

Еспресо
Извор близок до војводите од Сасекс тврди дека Меган и Хари сами сакале фотографите да ги снимаат! Озлогласената бркотница со автомобил што ја доживеаја Меган...
БалканСлајдерСцена

Снежана Ѓуришиќ спреми тужба против натпреварувачот кој тврди дека зема мито: „По погледот му се гледа дека е лудак“

Еспресо
Обвинувањата против истакнатата фолк пејачка Снежана Ѓуришиќ дека зела поткуп од кандидат на музичкиот натпревар „Ѕвезде Гранда“ и понатаму ја тресе јавноста. Ѓуришиќ за време...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдерЧудесни жени

Против Трамп поднесена нова тужба за сексуално вознемирување: „Ме тепаше додека се обидуваше да ме силува“ во гардероба на стоковна куќа

Еспресо
Новинарката Керол кој го обвини Трамп за сексуално вознемирување поднесе нова тужба против поранешниот претседател. Новинарката Џин Керол, која го обвини поранешниот американски претседател Доналд...
СветСлајдерСцена

Алек Болдвин тужи неколку членови на екипата на „Раст“: „Сакам да го исчистам моето име“

Еспресо
За време на снимањето на Руст, истрел од актерот ја уби директорката на фотографија Халина Хачинс. За Алек Болдвин, контроверзноста поврзана со фаталната несреќа што...
Ви ПрепорачувамеЕспресоСлајдер

Трамп го тужи Комитетот на Претставничкиот дом што го истражува упадот во Капитол

Еспресо
Поранешниот американски претседател Доналд Трамп поднесе тужба против Комитетот на Претставничкиот дом кој го истражува упадот во Капитол. На овој чекор се одлучил поради поканата...
СветСлајдерСцена

Тужба за Ворен Бити за принуда на секс на малолетничка во 1973 година: „Ми зборуваше за губење на невиноста“

Еспресо
Една жена го тужела Ворен Бити, обвинувајќи го актерот дека ја принудил на секс во 1973 година кога била малолетна, пишува Холивуд Репортер. Тужбата, поднесена...
СветСлајдерСцена

Не можеле да одат ни во веце: Поранешната куќна помошничка на Џеф Безос го тужи богаташот поради прекумерена работа и небезбедни работни услови

Еспресо
Поранешната куќна помошничка на основачот на Амазон Џеф Безос го тужела бизнисменот. Според неа, таа и другите чистачи страдале од небезбедни работни услови, пишува АП....
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

ЏИМ КЕРИ згрозен од скандалот на Вил Смит: „Крис Рок требаше да го тужи Вил Смит за 200 милиони!“

Еспресо
Актерот Џим Кери е згрозен од овациите на публиката за Вил Смит на доделувањето на Оскарите кога неколку моменти претходно на сцената му удри шлаканица...