14.8 C
Скопје
20:18 - 27 февруари, 2024

Ознака : бил козби

Ви ПрепорачувамеЖивотни ПриказниСветСлајдерСцена

Животот на Бил Козби го обележаа трагедии: Пред да заврши во затвор почина ќерка му, а синот му го изрешетаа во грабеж

Еспресо
Познатиот актер Бил Козби ги освои срцата на цела Америка со своето ТВ шоу во кое глумеше драг семеен човек.   View this post on...
СветСлајдерСцена

Нова тужба против Бил Козби: Поранешен модел тврди дека ја дрогирал и силувал

Еспресо
Познатиот американски комичар Бил Козби се соочува со нова тужба, овој пат од поранешната Плејбој зајачица Викторија Валентино, пишува CNN. Валентино, кој денес има 52...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Поротата одлучи „виновен е“: Бил Козби осуден за сексуален напад на малолетничка

Еспресо
Бил Козби е виновен за сексуален напад врз жена која во тоа време била малолетна. Ова го одлучи поротата на граѓанското судење кое пристигна на...