17.8 C
Скопје
21:39 - 15 април, 2024

Ознака : Русија

Народ гледаСлајдер

ВИДЕО| Позната руска манекенка до смрт го избодела сопругот: Дома ја донел љубовницата и барал да им зготви јадење!

Васко Спасоски
Руската манекенка која се прослави на насловната страница на „Vogue“ Лила Судакова (26), е обвинета дека го избодела сопругот до смрт по една љубоморна караница....
ВестиСветСлајдер

КРЕМЉ ВО ШОК: Се самоуби телохранителот на Владимир Путин!

V. T.
Телохранителот на рускиот претседател Владимир Путин се самоуби денеска во Кремљ. Според руските медиуми, Михаил Захаров, вработен во 5-от оддел на УЛО СОМ ФСО на...
ВестиСветСлајдер

ВИДЕО | ЗАЛОЖНИЧКА ДРАМА ВО РУСИЈА: Татко со секира ги држи шесте деца во стан, се заканува дека ќе ги убие!

V. T.
Во стан во Колпино, предградие на Санкт Петербург, вооружен маж со секира држи во заложништво шест деца, јавуваат руските медиуми. Извор од силите за безбедност...
ВестиСветСлајдер

ВИДЕО | 52 ДЕНА ГО КРИЕЛ НА СЕЛО: Седумгодишно дете извлечено од канџите на педофил по цели 52 дена

V. T.
Во драматична акција руски специјалци спасија седумгодишно дете кое беше грабнато од страна на педофил кон крајот на септември додека се враќало од училиште. По...
Ви ПрепорачувамеСветСлајдерСцена

Истрагата против Жерар Депардје се повторува поради наводното силување на девојка скоро 50 години помлада од него

Васко Спасоски
Славниот актер беше обвинет за силување во 2018 година, но немаше доволно докази против него. Истрагата за силување против францускиот актер Жерар Депардје (71) ќе...
БалканВи ПрепорачувамеСцена

Милош Биковиќ е најплатен актер во Русија: Објавено е колку заработува за само едно снимање!

Еспресо
Актерот Милош Биковиќ, покрај во Србија, огромна популарност ужива и во Русија, а според пишувањето на руските медиуми, Биковиќ за само еден ден заработува вртоглава...
Секојдневие

Десет необични факти за најголемата држава во светот!

Еспресо
Дека Русите се специфичен народ гледаме од ден за ден. Во оваа држава која што се протега на 2 континенти има се, но сепак постојат...
Секојдневие

Тито обожаваше вицеви, посебно оние „забранетите“, а овој за Русите му беше омилен!

Еспресо
Во минатото можеа да се прочитаат многу вицеви за Јосип Броз Тито и поранешна Југославија, но имаше и еден кој и самиот маршал многу сакаше...
Ви Препорачуваме

Скандал во училиште: Наставничка по биологија имала секс со ученикот. Се појави снимка од училницата! (ВИДЕО)

Васко Спасоски
Во училиште во рускиот град Астрахан се случил скандал откако се појавија информации дека наставничка по биологија (35) имала секс со ученик од деветотто одделение,...
Ви ПрепорачувамеДестинации и ДегустацииЛајфстајл

Девет работи кои се строго забранети во Русија и никако не смеете да ги правите во оваа земја!

Еспресо
Во повеќето водичи за патување можете да најдете информации за тоа што е најстрого забрането да правите кога ќе одите во туристичка посета на Русија....