17.8 C
Скопје
06:51 - 30 јуни, 2022

Ознака : тито

Ви Препорачуваме Ретро Слајдер

На денешен ден почина Јосип Броз Тито: Ова е човекот кој ја имаше одговорноста на нацијата да и соопшти за неговата смрт

Еспресо
На денешен ден пред 42 години почина доживотниот претседател на СФРЈ Јосип Броз Тито, а човекот кој таа вест ѝ ја соопшти на Југославија беше...
Ви Препорачуваме Лајфстајл Ретро Слајдер

Вака изгледа правнуката на ТИТО: Еве со што се занимава и зошто се откажала од презимето БРОЗ

Еспресо
Семејството на некогаш најмоќниот човек и доживотен претседател, Јосип Броз Тито, главно живее повлечено. Токму поради тоа, интересот на јавноста го привлече неговата правнука Сара...
Uncategorized Еспресо Женски печат Лајфстајл Ретро Слајдер

ЗОШТО ТИТО НЕ ГО САКАЛ ДЕДО МРАЗ: Дедо Мраз требал да се замени со млада девојка на која ѝ помага стар партизан!

Еспресо
Познато е дека празниците секогаш ги легитимираат властите и тие постојат да го слават она што е на власт, па и Новата година и другите...
Ви препорачуваме на СП Лајфстајл Ретро Слајдер

И ВО ВРЕМЕТО НА ТИТО ИМАЛО АНТИВАКСЕРИ: Ама еве каква казна следело!

И. Т.
Демократијата е деликатен дел од едно општество. Истата, треба постојано да се негува и правилно да се одржува. Највоочлив доказ за тоа се изминатите две...
Секојдневие

Тито обожаваше вицеви, посебно оние „забранетите“, а овој за Русите му беше омилен!

Еспресо
Во минатото можеа да се прочитаат многу вицеви за Јосип Броз Тито и поранешна Југославија, но имаше и еден кој и самиот маршал многу сакаше...
Секојдневие

Необични коинциденции: Тито, Хитлер, Фројд и Сталин во иста година живееле во ист град! (ФОТО)

Еспресо
Човечката историја е неизмерно важна, а кога ја учиме, најчесто се фокусираме на конкретна работа, личност или настан во некое време. Но, интересно е тоа...
Ви Препорачуваме Лајфстајл Свет Сцена

Британска пејачка сними спот во синиот воз на Тито – Погледнете како тоа изгледа! (ВИДЕО)

Еспресо
Британската пејачка Џесика Вер (35), објави спот кој е снимен во Белград и тоа во синиот воз на некогашниот лидер на СФРЈ, Јосип Броз Тито....
Секојдневие

Тито, Хитлер, Фројд и Сталин: Во иста година живееле во ист град!

Еспресо
Човечката историја е неизмерно важна, а кога ја учиме најчесто се фокусираме на конкретна работа, личност или настан во некое време. Но, интересно е тоа...
Филм и ТВ

И ТИТО му бил фан: Кирк Даглас во Југославија прокоцкал 100.000 долари за една ноќ (ВИДЕО)

Еспресо
Ленгендарниот актер од холивуд, Кирк Даглас, почина во својата 103-та година, а многумина сега се присетуваат на занимливостите од животот на актерот, како што е...
Лајфстајл Сцена

„Кога Тито после пет секунди од нашата свирка ги затна ушите, не симнаа од бината“

Igor
Горан Бреговиќ во интервјуто за „Неделник“ откри дали бендот „Бијело дугме“ бил државен проект, или дали го основала Удба, како што се зборувало. Наводно, преку...