22.8 C
Скопје
08:28 - 24 јуни, 2024

Ознака : јованка броз

БалканСлајдерСцена

„Јованка, еве го овој твојот!“: Раде Шербеџија призна дека сопругата на Тито го обожавала, додека пак, маршалот го сакал Бата

Еспресо
Раде Шербеџија е сестран уметник, чие име го знаат сите генерации. Тој е актер од светска класа, музичар, режисер и поет. Шербеџија има повеќедецениска кариера,...
БалканСлајдерСценаФилм и ТВ

СНЕЖАНА САВИЌ КАКО ЈОВАНКА БРОЗ: Серијата „Јованка Броз и тајните служби“ и бројните нераскажани приказни

И. Т.
Актерката која го толкува ликот на првата дама на Југославија вели дека има многу нераскажани приказни за неа што ќе бидат откриени во серијата „Јованка...