2.8 C
Скопје
05:04 - 21 април, 2024

Ознака : Јосип Броз – Тито

БалканСлајдерСцена

„Јованка, еве го овој твојот!“: Раде Шербеџија призна дека сопругата на Тито го обожавала, додека пак, маршалот го сакал Бата

Еспресо
Раде Шербеџија е сестран уметник, чие име го знаат сите генерации. Тој е актер од светска класа, музичар, режисер и поет. Шербеџија има повеќедецениска кариера,...
Ви ПрепорачувамеРетроСлајдер

На денешен ден почина Јосип Броз Тито: Ова е човекот кој ја имаше одговорноста на нацијата да и соопшти за неговата смрт

Еспресо
На денешен ден пред 42 години почина доживотниот претседател на СФРЈ Јосип Броз Тито, а човекот кој таа вест ѝ ја соопшти на Југославија беше...
БалканВи ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПСлајдерСцена

(ФОТО+ ВИДЕО) ПОЧИНА ОМИЛЕНАТА ГОТВАЧКА НА ТИТО: Одбила работа во Обединетите Нации, а до последен ден се посветила со љубов на работата

Еспресо
Почина омилената готвачка на Јосип Броз – Тито, Будимирка Буда Младеновиќ, на 86-годишна возраст, а денеска беше погребана. Жена која си ја сакала работата работела...