Tag : вицови

Живот

Тито обожаваше вицеви, посебно оние „забранетите“, а овој за Русите му беше омилен!

Еспресо
Во минатото можеа да се прочитаат многу вицеви за Јосип Броз Тито и поранешна Југославија, но имаше и еден кој и самиот маршал многу сакаше...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Само Чак Норис му оди на сонцето во очи: Славниот актер денеска полни 80 години, а ова се најдобрите вицови за него! (ФОТО)

Васко Спасоски
Американскиот актер, продуцент, сценарист и мајстор за боречки вештини, Чак Норис денеска полни 80 години. Роден е на денешен ден во 1940 година. Во едно...