Tag : Чак Норис

Свет Сцена

Дали Чак Норис бил дел од немирите во Вашингтон или станува збор за „негов двојник“?

Еспресо
Откако деновиве по социјалните мрежи почна да кружи фотографија на која многумина тврдат дека е актерот Чак Норис меѓу приврзаницитена Доналд Трамп во Вашингтон, неговиот...
Ви Препорачуваме Свет Сцена

Само Чак Норис му оди на сонцето во очи: Славниот актер денеска полни 80 години, а ова се најдобрите вицови за него! (ФОТО)

Васко Спасоски
Американскиот актер, продуцент, сценарист и мајстор за боречки вештини, Чак Норис денеска полни 80 години. Роден е на денешен ден во 1940 година. Во едно...