ВИДЕО | 52 ДЕНА ГО КРИЕЛ НА СЕЛО: Седумгодишно дете извлечено од канџите на педофил по цели 52 дена

Во драматична акција руски специјалци спасија седумгодишно дете кое беше грабнато од страна на педофил кон крајот на септември додека се враќало од училиште.

По 52 дена детето е вратено кај родителите, а снимките покажуваат дека осомничениот педофил добро се забарикадирал во куќа во селото Макариха, источно од Москва, со појачана метална врата.

Спасувачката операција ја координирал Интерпол, откако службеник на безбедносна агенција во САД забележал корисник од темната мрежа кој бил потенцијално врзан со киднапирањето.

Детето чие име не се наведува, физички не е повредено, а осомничениот е 26-годишен жител на селото Макариха, а „Дејли Мејл“ објави дека во прашање е Дмитриј Копилов и дека е обвинет за сексуално злоставување на детето.

На снимката која ја објави руското МВР, се слуша како осомничениот на полицијата ѝ вели дека детето е во подрумот од куќата и си игра на компјутер.

Детето е грабнато на 28. септември во селото Горки кога излегол од училишниот автобус и тргнало пешки дома. Речиси 3.000 луѓе учествуваа во масовната потрага по него. Таткото на детето подоцна изјави дека момчето го прегледале лекари и дека физички бил добар. За семејството и за детето исто така и поддршка од психолог.Осомничениот рекол дека „го расипал“ момчето, но негирал силување, наведувајќи дека сакал да почека додека тоа да дојде „на одредена возраст“.

Спасеното дете е најмладо од четирите деца во куќата во Горки. Киднаперот пак живеел на 20 километри од нивната куќа.

Детето е грабнато на 28. септември во селото Горки кога излегол од училишниот автобус и тргнало пешки дома. Речиси 3.000 луѓе учествуваа во масовната потрага по него. Таткото на детето подоцна изјави дека момчето го прегледале лекари и дека физички бил добар. За семејството и за детето исто така и поддршка од психолог.Осомничениот рекол дека „го расипал“ момчето, но негирал силување, наведувајќи дека сакал да почека додека тоа да дојде „на одредена возраст“.

Спасеното дете е најмладо од четирите деца во куќата во Горки. Киднаперот пак живеел на 20 километри од нивната куќа.

Teкстот е преземен од slobodenpecat.mk со претходна дозвола од порталот.

Слични објави

Додека цел свет мака мачи со короната, Дара Бубамара објави жешки фотки од Занзибар! (ФОТО)

Васко Спасоски

Свадба со 100 гости во Битола: Малку се развеселиле и сликите почнале да излегуваат на Инстаграм!

Османи: Некој заради неодговорноста своја да го загрози лебот на некој друг е недозволиво, избори најрано што може (ВИДЕО)

ЗАТВОРЕНИЦИТЕ ВО ПАНИКА: Дилер на дрога кој дошол од Тајланд колабирал во затворот, се сомневаат дека причината е коронавирусот

Слободен Печат

Вирусот успорува, Италија ги разгледува начините за побрзо отворање на државата

Слободен Печат

Клиниката за пулмологија подготвена за „Мој термин“ и за зголемен број на пациенти

Слободен Печат

Остави Коментар

тринаесет + дваесет =

Слични објави

Македонија, решето за мигрантите, Елдорадо за шверцерите

Слободен Печат

„Коронавирусот го направија Кинезите, Американците, Русите, Бил Гејтс…“: Теориите на заговор се шират брзо и лесно како вирусот

Николова од ДКСК: Комисијата нотира слабости во законите, но и даде препораки како работењето на ДКСК да биде поефикасно (ВИДЕО)

Секое училиште треба да обезбеди услови за одржување на менструалната хигиена

Слободен Печат

Спасовски: Нема да има митинзи, најважно е политичарите да ја пратат пораката дека се почитуваат мерките

Горчината од бугарските навреди

Слободен Печат
MacedonianAlbanianBulgarian