Автор : V. T.

132 Вести - 0 Коментари
Женски печат Колумни Слајдер

Ведрана Рудан: Се сеќавам на сексот

V. T.
Не, сексот не е преценет. Изведувачите се преценети. Дали има нешто подобро отколку после секс, на ливада, на плажа, во станот на љубовникот, да земеш...
Ви Препорачуваме Лајфстајл Слајдер

Од уморно до лице што блеска со овој едноставен трик!

Еспресо
Руменилото е најкраткиот и најбрзиот начин да се трансформира уморното и бледо лице во енергично и здраво. Треба внимателно да го изберете, особено течните формули,...
Ви Препорачуваме Народ гледа Слајдер

ЖЕШКА АКЦИЈА СРЕДЕ ПЛАЖА: Го јавна момчето пред сите, на келнерот од шок му испаднаа сите пијалоци! НЕВЕРОЈАТНА СЦЕНА (ВИДЕО)

V. T.
Се вжешти интернетот поради видеото на кое се гледа жешката акција на младата двојка, а реакцијата на келнерот ги насмеа сите присутни! Еден турист сними...
Наши Фаци Слајдер Сцена

Збогум, Сабина! Македонската јавност се простува од легендарната актерка

M.Г.
Сабина Ајрула-Тозија е родена на 17 април 1946 година во Скопје. Таа во „Патот до успехот“ зборува како ја запишале во градинка за да го...
Ви Препорачуваме Женски печат Колумни Слајдер

КОКОДАКАЊЕ: Е*ати „совпаѓањето“ кога жена ти ја споредуваш со грав, а швалерката со пробиотик

Мими Стојановска
Тиндер е лесно запалива супстанца која се користи за запалување и разгорување. Знаевте? Јас немав појма. Дознав кога седнав да пишувам текст за Тиндер, оној...
Ви Препорачуваме Дестинации и Дегустации Лајфстајл Слајдер

ШЕТАМЕ И ДЕГУСТИРАМЕ ВО КРАТОВО: На пастрмајка наместо пастрмајлија, на катмер наместо зелник, на боденик – а не на пита

V. T.
Младен Мицевски (27), познат како еден од најдобрите промотори на Кратовскиот Регион, е нашиот туристички и гастрономски водич низ Кратово. Младен е наставник по стручни...
Ви Препорачуваме Женски печат Слајдер Чудесни жени

ЧУДЕСНИ ЖЕНИ: Од социјален случај до богаташка, од промашен живот до светска слава   

V. T.
Џоан „Џо“ Роулинг не е само најбогата писателка на светот, таа е личност со интензивен внатрешен свет и личност која успеа да ја побие изреката...
Ви Препорачуваме Еспресо Женски печат Слајдер

ЛОКУМЧЕ: Охриѓанката Маја Јанеска, светска а наша! Славата и парите никогаш не ѝ удрија во глава! (ФОТОГАЛЕРИЈА)

V. T.
Охриѓанката Маја Јанеска, популарна мејк-ап артистка, деновиве ужива на турските плажи. По долгогодишниот престој во Танзанија каде што ги усовршуваше шминкерските вештини, Маја се врати...
Ви Препорачуваме Дестинации и Дегустации Лајфстајл Слајдер

Репортажа: Сите плусеви и минуси на одморот во Преспа (ФОТОГАЛЕРИЈА)

V. T.
Уште од минатата летна сезона, заедно со короната, пристигнаа и домашните туристи по македонските плажи. И оваа година многумина одлучија да се сончаат дома. Иако...
Балкан Слајдер Сцена

СЕ СМИРИЈА! Откриени се сите детали за тајната врска помеѓу Емина Јаховиќ и контроверзниот бизнисмен, а тие беа фатени на оваа локација!

V. T.
Пејачката Емина Јаховиќ наводно се смирила со нејзиниот поранешен партнер, богатиот турски бизнисмен, Садетин Саран. Имено, милијардерот ѝ се јавил на пејачката кога слушнал дека таа има семејни проблеми,...