4.8 C
Скопје
15:40 - 3 декември, 2023

(ВИДЕО) Местото каде што ѕвездите „отвораат душа“: Панчо – ДНК во „Ништо лично“

За оние најблиските кои најдобро го познаваат само обично момче со име и презиме Владимир Блажев. За оние помладите вљубеници во ноќниот живот, лудите журки, дискотеките и клубовите, познат как ДЈ Шорти, кој прекарот си го дал како пародија на сопствениот физикус. За сите оние кои ја следат македонскат естрадна сцена веќе 20 години познат како Панчо од ар-ен -би дуото „ДНК“.

Искрен на зборови со отворена душа која не трпи неправди и бурно реагира на истите, со широко срце подготвено секому да помогне, олицетворено во бројните хунмани акции што со својот компањон Андреј ги прават надвор од музиката, Панчо е не само ѕвезда која постојано блеска додека другите трепкаат, туку и другар, пријател,роднина, сосед… каков што само можете да посакате.

За првата љубов – кошарката, улицата и маалата во неговиот Аеродром, за сиромаштијата во која растел и живеел со неговата мајка, за музиката, славата и популарноста, за врвот и дното на естрадата, за фудбалот и пријателите во репрезентацијата, за социјалните мрежи, лажните инфлуенсери и нивните бројки без значење, за Андреј, ДНК и нивните две децениизаедничка работа, за концертот што претстои по повод јубилејот, за сето она што некогаш бил, е и допрва ќе биде и уште многу тоа слично… Само на едно место и никаде повеќе: Во „Ништо лично“ со Антонио Димитриевски и неговиот нов гостин, Панчо – ДНК.

Оваа среда, во 20.30 часот само на Јутјуб каналот на „Еспресо“. Гледајте не…

Слични објави

(Видео) Дино Мерлин напишал три песни за новиот албум на Здравко Чолиќ: Отсекогаш се дружев со сараевскиот народ

Еспресо

(Видео) Марија Шерифовиќ: Мразам поделби, баба ми се молеше на Исус, а дедо ми беше муслиман

Еспресо

Британците реагираа на новите напади врз Кејт Мидлтон: „Колку повеќе Меган ја напаѓа Кејт, толку нејзината популарност сè повеќе расте“

Еспресо

„Целиот живот ми помина низ глава, не се плашев“: Калина Ковачевиќ ја опишува клиничката смрт и нејзината борба за живот

Еспресо

(Фото) Аца Пејовиќ е кум на Александра Пријовиќ, но не е само тој: Еве која кошаркарска ѕвезда ги венчаваше Прија и Филип

Еспресо

„Бев ограбен во Македонија, не ми ги оставија ни гаќите“: Дејан Милиќевиќ открива кои Македонки му помогнале, а на што не сака да се сети!

Еспресо
Се вчитува....