16.8 C
Скопје
22:05 - 29 мај, 2024

(Фото) Канадскиот голман има жена Србинка – неверојатна убавица, но еве зошто им се лути хрватските навивачи во Катар

Канадскиот голман Милан Борјан е роден во семејство на Срби кои живееле во Книн и избегале од таму во 90-тите за време на распадот на Југославија. Прво во Белград, а потоа и во Канада, чие знаме го брани на СП. По поделбата, Книн стана Хрватска, но и покрај тоа што поминаа многу години, Хрватите го посрамотија Борјан за настаните од пред 30 години и за неговата позиција – Милан повеќепати потенцираше дека е Србин по потекло.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Milan Borjan (@borjan_milan_official)

На натпреварот помеѓу Хрватска и Канада, навивачите развиле транспарент на кој пишувало „Книн 95: никој не трча толку брзо како Борјан“. Фразата е референца на рекламниот слоган на компанијата Џон Дир која продава трактори. Зошто трактори? Затоа што бегалците заминуваа со се што можеше да се движи, вклучително и земјоделски машини.

Дополнително, на Интернет протече телефонскиот број на голманот. Така тој доби околу две илјади пораки со негативни коментари кои не го налутија, како и исвиркувањето и навредите на стадионот. Сепак, тој мораше да реагира.

А како одговор, Борјан кон трибините им покажа гест со три прста, значи српскиот национален поздрав, а по мечот хејтерите ги нарече примитивни луѓе кои треба многу да работат на себе и на своите комплекси.

За жал, од хрватските навивачи не „настрада“ само голманот, туку и неговата сопруга Снежана. Прво затоа што е сопруга на фудбалерот и го поддржува во се. Второ, затоа што Снежана е Србинка. И, логично, со пристигнувањето во Катар, на натпреварите ја поддржуваше не само Канада, туку и Србија.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Milan Borjan (@borjan_milan_official)

„Која е поентата да ги објавувате нашите броеви, да ни се јавуваат цела ноќ, да ни пишуваат пораки и да не навредуваат? Ги преплавивте нашите социјални мрежи со ужасни пораки. Вие сте болни и полни со омраза“– напиша девојката по непроспиената ноќ во понеделникот.

Инаку, да, Снеки навистина изгледа неверојатно!

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Milan Borjan (@borjan_milan_official)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Snezana Borjan (@snezanafi)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Snezana Borjan (@snezanafi)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Snezana Borjan (@snezanafi)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Snezana Borjan (@snezanafi)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Snezana Borjan (@snezanafi)


 

Слични објави

(Фото) Ги пречека изненадување: Еве каде отидоа Анастасија и Немања по свадбата

еспресо

(Фото) Ќерките на Џеј Рамадановски пристигнаа на настанот организиран во негова чест: Убавата Марија блеска во бременоста

Еспресо

Српскиот министер за малку ќе се „фател“ со Хилари Свонк, конците му ги помрсил Александар Вучиќ

Еспресо

Најубавата српска водителка Марија Килибарда на 43 години чека бебе

Еспресо

(Видео) Се појави видео од тајната венчавка на Анастасија Ражнатовиќ: Цеца се бореше за бидермаерот

Еспресо

(Фото) Калиопи го промовираше новиот албум – „Албум“: 10 песни и дует со Слаткар

Еспресо
Се вчитува....