10.8 C
Скопје
09:32 - 10 декември, 2022

(ВИДЕО) Местото каде ѕвездите „отвораат душа“: Кристина Димитриевска во „Ништо лично“

Мисица, манекенка, модел, однеодамна и пејачка… Бивша сопруга на пејачот со „Х-фактор“, која по разводот од него со ХХL чекори тргна по патот до успехот и засега добро и оди.

Атрактивна, провокативна, сексапилна,згодна, нежна, неизбежна… постојано предизвикува мамејќи воздишки со својата појава. И на настапите и на фотографиите кои секојдневно ги споделува на социјалните мрежи.

Небројот на нејзините следбеници од ден во ден е се поголем, особено на оние машките чии очи секојдневно ги полни со „влажни погледи“ на нејзините разголени фотографии на Инстаграм.

Од друга страна агендата на настапи и е преполна без оглед на тоа што едвај има една –две свои песни.
Покрај сето ова, таа е грижлува предан и посветена мајка, во чие срце има место за само еден мал, но за нае најголем човек на светот – најзиното синче Давид.

Со атрактивната тетовка за нејзиниот приватен живот и пејачката кариера која решила да ја тера, за написите, во медиумите, коментарите на социјалните мрежи, естрадно-кулоарските муабети и озборувања, за тоа што е, а што не е вистина а се зборува за неа, за приватната дружба со српката поп ѕвезда Саша Ковачевиќ со кого се повеќе од само пријатели или „ приватно блиски“ ама на „пристојна дистанца“, за пеењето, имиџот, облекувањето, однесувањето, за мајчинската љубов кон своето чедо и уште многу што нешто што никаде не сте го сретнале, ниту пак ќе сретнете на друго место нешто слично… со Кристина Димитриевска во најновото издание на „Ништо лично“… со Антонио Димитриевски.

Секоја среда во 20.30 часот на Јутјуб каналот на Еспресо.мк

 

Слични објави

Путин разочаран од зборовите на Меркел за договорите од Минск: „Кому да веруваме? Довербата на Западот е доведена на нула“

Еспресо

Потпретседателката на Европскиот парламент Ева Каили е приведена во Белгија за случај на корупција: Наводи за примање мито за СП во Катар

Еспресо

„Не ја искривувајте сликата“: По документарецот се огласи портпаролката на Хари и Меган

Еспресо

Астро прогноза за сабота, 10 декември

Еспресо

Северина има посебна порака за голманот на Хрватска откако го победија Бразил

Еспресо

„Имав крофни на нозете“ – Тијана Дапчевиќ морала итно да направи операција

Еспресо
Се вчитува....