23.8 C
Скопје
13:08 - 10 август, 2022

Ознака : умор

Секојдневие

Навики кои ги уништуваат клетките на нашиот мозок: Престанете со внесување премногу шеќер во организамот!

Еспресо
Здравјето треба да ни биде на прво место, но често го занемаруваме поради други обврски и поради нездравиот стил на живот. Сите ние понекогаш сакаме...
Ви Препорачуваме Ви препорачуваме на СП Еспресо Наши Фаци Слајдер Сцена

(ВИДЕО+ФОТО) АНДРЕА ПРИСТИГНА ВО ТОРИНО: Нашата евровизиска претставничка уморна од подготовките „падна“ во длабок сон!

М.Р.
Андреа Коевска, нашата претставничка на овогодинешниот избор на песна за Евровизија пристигна во Торино. Пејачката пред самотото полетување, како и за време на летот објави...
Здравје Истражувања Слајдер

5 ЗНАЦИ ДЕКА СТЕ ПРЕЛЕЖАЛЕ КОВИД БЕЗ ДА ЗНАЕТЕ: Што се случува откако вирусот ќе го напушти телото

Еспресо
Најбезбедниот начин да се утврди дали сте имале корона е да тестирате за антитела, дури и ако тие тестови понекогаш не се 100 проценти точни....
Ви Препорачуваме Лајфстајл Слајдер

Од уморно до лице што блеска со овој едноставен трик!

Еспресо
Руменилото е најкраткиот и најбрзиот начин да се трансформира уморното и бледо лице во енергично и здраво. Треба внимателно да го изберете, особено течните формули,...
Здравје

Непроспана ноќ? Еве како да го преживеете следниот ден

Igor
Само една непроспана ноќ е доволна за целосно да ги намали продуктивноста и менталните способности. Иако ви се чини дека ќе полудите, добра вест е...