11.8 C
Скопје
21:58 - 29 февруари, 2024

Ознака : Андреа Коевска

Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПЕспресоНаши ФациСлајдерСцена

Македонската Радио Телевизија донесе одлука: Андреа ќе настапи на Евровизија

М.Р.
Македонската претставничка Андреа Коевска утре ќе настапи во втората евровизиска вечер во Торино, информира Македонската Радио Телевизија (МРТ) откако детално ги разгледала сите аспекти за...
Ви ПрепорачувамеНаши ФациСлајдерСцена

(Видео) Андреа Коевска се изјасни зошто го фрлила знамето: „Држи“ ли извинувањето? Јавноста продолжува со реакции! Дали ќе следи најстрого санкционирање на македонската делегација за овој скандал?

Еспресо
По синоќешните жестоки реакации на македоската јавност на видео-снимката на која се гледа како макаедонската претставничка на Евровизија го фрла македонското знаме во Торино, каде...
Ви ПрепорачувамеВи препорачуваме на СПЕспресоНаши ФациСлајдерСцена

(ВИДЕО+ФОТО) АНДРЕА ПРИСТИГНА ВО ТОРИНО: Нашата евровизиска претставничка уморна од подготовките „падна“ во длабок сон!

М.Р.
Андреа Коевска, нашата претставничка на овогодинешниот избор на песна за Евровизија пристигна во Торино. Пејачката пред самотото полетување, како и за време на летот објави...